Muž se bál o život své ženy, na pomoc jim přijeli strážníci

ZLÍN - Pochopitelnou obavu o zdraví svojí manželky měl ve středu 10. dubna 2019 večer třiaosmdesátiletý muž z místní části Malenovice. O případu informoval server Zlin.cz mluvčí zlínských městských strážníků Pavel Janík.

Když se totiž vrátil domů, nedokázal odemknout vstupní dveře bytu, protože další klíč byl zasunutý z vnitřní strany zámku. Na klepání ani zvonění přitom jeho paní, která byla uvnitř bytu, nereagovala. Muž proto zašel do blízké restaurace, odkud přivolal na pomoc také Městskou policii Zlín.

Přibližně deset minut poté na místo dorazila hlídka strážníků z místního okrsku. Ti zjistili, že manželka oznamovatele má zdravotní potíže a nedávno prodělala operaci. Byt se už pokoušel otevřít přivolaný zámečník, zámky na bezpečnostních dveřích se mu ale překonat nepodařilo.

„Strážníci proto požádali o spolupráci své kolegy z Útvaru operativního zásahu MP Zlín, kteří jsou vyškoleni pro práci ve výškách. Díky pochopení sousedky z bytu ve vyšším poschodí se pak mohl jeden ze strážníků slanit na balkón předmětného bytu, kde mu po zaklepání na okno otevřela manželka oznamovatele. Ta byla naštěstí zcela v pořádku, jen tvrdě usnula a zvonění ani klepání neslyšela,“ uvedl Janík s tím, že celá událost tak měla díkybohu dobrý konec.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x