V další vlně kotlíkových dotací bude připraveno téměř 160 milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj aktuálně připravuje další výzvu tzv. kotlíkových dotací zaměřených na výměnu kotlů na pevná paliva v domácnostech za ekologičtější způsoby vytápění. Využije pro ně finanční prostředky ve výši téměř 160 milionů korun, které na základě své žádosti obdržel od Ministerstva životního prostředí, serveru Zlin.cz to řekl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Dotace budou žadatelům přiděleny v rámci Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III. „Tento program vyhlásíme 10. září, elektronický příjem žádostí o poskytnutí dotace pak zahájíme 15. října 2019 od 8.00 hodin, a to prostřednictvím aplikace dostupné na adrese www.kr-zlinsky.cz/kotliky. Nejpozději do 10 kalendářních dnů od odeslání elektronického formuláře bude žadatel povinen doručit žádost o dotaci na krajský úřad také v listinné podobě,“ informoval radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů.

Kotlíkové dotace bude možno využít na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový ekologický zdroj tepla, kterým může být kotel pouze na biomasu (automatický i s ručním přikládáním), plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Podporována bude výměna kotlů realizovaná v období od 15. července 2015 (tedy i zpětně).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x