Valachy duatlon letos přinese novinku v podobě závodu rodinných štafet

VELKÉ KARLOVICE - Atraktivní novinku v podobě rodinných štafet přinese sportovcům Valachy duatlon, který se uskuteční jako součást série Valachy tour v sobotu 4. května v beskydských Velkých Karlovicích. Serveru Zlin.cz o tom informovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Zájemci se mohou registrovat na www.valachytour.cz, do 22. dubna za zvýhodněné startovné. „Dětí na našich závodech přibývá a my chceme podporovat tento trend a rodinný charakter Valachy tour. Proto jsme se rozhodli, že letos duatlon obohatíme o rodinné štafety tvořené dvěma závodníky, přičemž jeden musí být mladší šestnácti let – ideálně rodinní příslušníci, ale není to nutnou podmínkou. To, jak si mezi sebou rozdělí běžeckou a cyklistickou disciplínu, je na jejich uvážení. Vzhledem k obtížnosti cyklistické části ale doporučujeme, aby se mladší člen štafety ujal spíše běhu,“ řekl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Valachy duatlon je kombinací běhu a horského kola. Zahrnuje úvodní tři kilometry běhu, 12 kilometrů horského kola a na závěr další tři kilometry běhu, to vše v krásné jarní krajině Velkých Karlovic. Zatímco běžecká část je vedena zalesněným údolím podél potoka Velká Hanzlůvka, na kole závodníci překonávají převýšení 500 metrů s výjezdem do sedla pod horou Vysoká, přičemž tři čtvrtiny trasy mají terénní charakter.

Před závodem dospělých, který startuje ve 12.00 hodin, se v dopoledních hodinách uskuteční také závody dětí na kratších trasách. Děti mají při přihlášení předem startovné za symbolických 50 korun a pro všechny je v cíli připravena perníková medaile.

Start i cíl je u hotelu Galik, který sportovcům poskytuje zázemí včetně možnosti občerstvení.

Současně již byla spuštěna registrace i na další závody série Valachy tour. Tím následujícím bude 15. června závod horských kol Bike Valachy. Následovat bude nejnavštěvovanější akce seriálu, mini triatlon Valachy man, který letos také čeká novinka – bude rozložen do dvou dnů, přičemž v pátek 2. srpna se uskuteční závody dětí a závod na kratší trase, v sobotu 3. srpna pak hlavní závod na dlouhé trase a štafety. Sérii Valachy tour ukončí 19. října závod Běhej Valachy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x