Požár zničil zaparkované osobní vozidlo

LÍPA - O půl páté odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru osobního vozidla v obci Lípa na Zlínsku.

K požáru ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Zlín s dvěma cisternami. Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že je požárem zasaženo auto, sálavým teplem poničeno vedle stojící vozidlo a vstupní dveře a fasáda přilehlého objektu. K uhašení požáru použili hasiči jeden vysokotlaký proud vody. Během pár minut měli požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Poté ochlazovali druhé vozidlo a zasaženou část domu. V pět hodin byl již požár zlikvidován a velitel hasičů ohlásil likvidaci požáru. Nakonec hasiči odvětrali zakouřené přízemí domu. Poté se vrátili zpět na svou stanici.

Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Příčinu vzniku požáru na místě šetřil vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu vzniku požáru stanovil technickou závadu v motorovém prostoru osobního vozidla. Celková škoda dosáhla výše tři sta tisíc korun. Výše uchráněných hodnot byla vyčíslena na jeden milion korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x