Májovou pouť opět doplní Odemykání vody

OTROKOVICE - I letos se první květnový den uskuteční v Otrokovicích tradiční Májová pouť. Ve městě jde o jednu z nejnavštěvovanějších akcí pod širým nebem, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Májová pouť se uskuteční ve středu 1. května v parku před hotelem Baťov – Společenský dům od 10. hodiny ranní. Součástí květnového veselí bude tradičně Odemykání vody, které začíná o hodinu dříve. Program, atrakce i občerstvení jsou připraveny pro všechny věkové kategorie.

Odemykání vody jako symbol zahájení sezony na Baťově kanálu se každoročně koná v otrokovickém přístavišti. „Již v 9.00 hodin ráno představitelé města odemknou kanál velkým vodním klíčem a hned nato se mohou návštěvníci projet na lodi Morava. Půlhodinové projížďky bude možné zakoupit za 30 korun přímo na místě (do vyprodání kapacity plaveb). Po celé dopoledne je v přístavišti připraven doprovodný program. K poslechu zahraje oblíbená otrokovická kapela Tady a teď, nebudou chybět mažoretky a, taneční soubor Ptáčata z DDM Sluníčko nebo orientální tanečnice Otrokovické Besedy. Již tradičně se ti nejmenší mohou těšit na vodnické hrátky,“ představil program v přístavišti Dalibor Dědek, dramaturg Otrokovické Besedy.

Pouťový program v parku před hotelem Baťov – Společenský dům zahájí v 10.00 hodin známá dechová hudba Vracovjáci. „Následovat bude od 14.00 hodin divadlo KAKÁ s představením Ezopovy bajky, zábavnou siláckou show předvede Železný Zekon, písně Waldemara Matušky zahraje a zazpívá Jaromír Adamec a jeho Cover band a závěrem vystoupí kapela The people se známými zahraničními hity,“ vyjmenoval Dalibor Dědek.

Mezi přístavištěm a Společenským domem bude jezdit vláček Moravský drak.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x