Zlínský kraj chystá na školách investice za 33 milionů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Investice do sedmi škol za více než 33 milionů korun chystá Zlínský kraj. Všechny práce by se měly uskutečnit letos, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Investiční akce schválili krajští radní. „Všechny práce by měly být realizované a dokončené ještě v letošním roce a výrazně přispět k většímu komfortu a bezpečí žáků i pedagogů na jednotlivých školách,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Obchodní akademii T. Bati a Vyšší odbornou školu ekonomickou Zlín čeká rekonstrukce prosklené stěny ve spojovacím krčku dvou objektů školy. „Provedeme kompletní výměnu výplní obvodových prosklených stěn, které jsou ve velmi špatném technickém stavu a v topné sezoně dochází ke značnému úniku tepla,“ řekl Vandík. Vymění se i sociální zařízení v krčku, které už nevyhovuje současným hygienickým předpisům. Celkové náklady prací přesahují devět milionů.

Skoro 4,5 milionu si vyžádá investice na uherskohradišťském gymnáziu. Čeká ho sanace střešního pláště hlavní budovy, plášť už je v havarijním stavu. „Dlouhodobě dochází k zatékání do učeben v posledním patře a následnému plesnivění omítek. Vznikne nová dřevěná konstrukce střechy, zateplí se a položí nová střešní krytina. Osadíme nový hromosvod,“ vyjmenoval Vandík.

Výměna střešní krytiny čeká i Základní školu Rožnov pod Radhoštěm, a to na přístavbě školy včetně spojovacího krčku s hlavní budovou. Střecha je podle kraje i přes každoroční čištění ve špatném stavu a v případě většího zatížení sněhem hrozí rozsáhlé poškození. Celkové náklady přesahují dva miliony korun.

Kolem 7,5 milionu korun si vyžádá rekonstrukce sociálních zařízení Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž. „Kapacita sociálních zařízení je nedostatečná vzhledem k počtu dívek ve škole a nesplňuje požadavky stanovené legislativou. Navíc jsou tyto prostory technicky i morálně zastaralé,“ objasnil Vandík.

Na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město vznikne nový spojovací krček mezi dvěma budovami odborného výcviku. Tím se zvýší bezpečnost žáků, ale i jejich komfort, protože přejdou mezi oběma budovami takříkajíc suchou nohou. Bude to stát skoro 1,5 milionu.

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm vybuduje za čtyři miliony bezbariérový přístup do budov školy a jejich vnitřních prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. U dvou budov nově vznikne výtah a rampy a u třetí budovy šikmá zvedací schodišťová plošina.

Skoro pět milionů bude stát investice na Střední škole hotelové a služeb Kroměříž, kde se kompletně vymění kabeláž a rozvaděče slaboproudých rozvodů. Zvýší se tím kybernetická bezpečnost na škole a zajistí bezpečnost a spolehlivost používaných informačních systémů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x