Ve Velkých Karlovicích bude nabitý velikonoční program

VELKÉ KARLOVICE - Bohatý velikonoční program láká do Velkých Karlovic každoročně velké množství návštěvníků. Mají se na co těšit i tentokrát, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V pátek 19. dubna od 16.00 hodin se mohou zájemci v Bistru Razula zúčastnit kurzu pečení velikonočních mazanců. Návštěvníci si osvojí tuto pekařskou dovednost pod vedením pekařky Resortu Valachy Pavly Stoklasové.

V sobotu 20. dubna se v Bistru Razula uskuteční kurzy pečení valašských frgálů. Resort Valachy pořádá tyto kurzy pravidelně, pro velký zájem připravil tentokrát dva termíny – v 10.00 a 14.00 hodin.

Ve Wellness hotelu Horal chystají v sobotu 20. dubna pro širokou veřejnost program Velikonoční tradice na Valašsku. Návštěvníci uvidí mj. ukázky broušení skla a výroby foukaných skleněných ozdob, práci skláře si také budou moci zkusit, stejně jako vyřezávání ze dřeva s karlovickým řezbářem Tomášem Dujkou, drátkování a malování vajíček s Pavlou Gáškovou, pletení tatarů s valašskými chlapci Mikušovými a zdobení perníčků. „Během odpoledne atmosféru zpříjemní dětský folklorní soubor Kyčera s dětskou cimbálovkou a ukázkou toho, jak si hrají a hrávaly děcka na valašských kotárech. Program se koná od 12.00 do 17.00 hodin,“ doplnila Žáčková.

Do Spa hotelu Lanterna mohou zájemci v sobotu zajít na posezení s cimbálovou muzikou Jana Ohryzka a speciální nabídku valašských koktejlů.

Velmi pestrá bude také nabídka neděle 21. dubna. Zajímavé akce se uskuteční nejen v Resortu Valachy, ale i u Karlovského muzea a ve Zvonici Soláň. V centru obce, u Karlovského muzea, se od 9.00 do 15.00 hodin koná Velikonoční šmigrustování s ukázkou zdobení kraslic či perníčků a ochutnávkou domácího chleba pečeného podle různých receptur. Vystoupí také cimbálová muzika Kyčerka, sbor Karlovjanky, Karlovjánek a dětský pěvecký sbor při ZŠ Velké Karlovice. Ve Zvonici Soláň čeká návštěvníky od 13.00 hodin Velikonoční neděle se zdobením kraslic, pletením pomlázek, zdobením perníčků a dobovým kolotočem. Ve Valašské hospůdce Wellness hotelu Horal zpříjemní atmosféru od 19.00 hodin cimbalistka Bronislava Dočkalová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x