V Uherském Brodě vzniknou protipovodňová opatření za 162 milionů

UHERSKÝ BROD – Protipovodňová opatření za více než 162 milionů vzniknou v Uherském Brodě. Stavba by mohla začít letos a skončit v roce 2022, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Elen Sladká.

Zastupitelstvo města na svém dubnovém zasedání schválilo veřejnoprávní smlouvu o poskytnutí dotace na realizaci protipovodňové ochrany města na řece Olšavě. Většinu peněz dá Povodí Moravy. „První předběžná smlouva byla s Povodím Moravy uzavřená už na začátku loňského roku. Stalo se tak v souladu s dotačními pravidly. Město se zavázalo v budoucích letech k pokrytí výdajů 15 procent z celkových nákladů. Při schvalování se uváděla spoluúčast města do 30 milionů v případě nákladů ve výši 200 milionů,“ uvedla Sladká.

Podle ní se ale změnila pravidla. Místo původních celkových nákladů se dotace poskytne na celkové stavební náklady a do spoluúčasti města se nebudou zahrnovat náklady na vykoupené a darované pozemky, náklady na dokumentaci pro územní rozhodnutí nebo stavební dozory. „Tyto náklady ve výši zhruba pět milionů ponese investor stavby Povodí Moravy,“ poznamenala Sladká.

Náklady na spoluúčast města se tak odhadují přes 24 milionů z celkové částky přes 162 milionů. „Zastupitelstvo se seznámilo s rozpočtovým výhledem, v němž počítá s částkou 12 milionů na rok 2020 a 12,6 milionu n rok 2021. Celkem je to tedy 24,6 milionu,“ řekla Sladká.

Město čeká na schválení dotace z ministerstva zemědělsttí, řekl starosta Ferdinand Kubáník. „Informaci bychom měli vědět v nejbližších dnech a ihned poté se začne soutěžit dodavatel stavby. Pokud vše půjde podle plánu, předpokládáme zahájení stavby na podzim 2019,“ uvedl Kubáník.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x