Honička skončila nárazem do plotu a rodinného domu

ZLÍNSKO - V těchto dnech po půlnoci zadrželi policisté z pohotovostního a eskortního oddělení čtyřiadvacetiletého muže, který nereagoval na znamení k zastavení vozidla a ujížděl policistům od centra Zlína až do obce vzdálené asi patnáct kilometrů nedbaje na dopravní značení, zvukové ani světelné signály od policistů, dokonce ani na to, zda jede po silnici, cyklostezce či po chodníku.

Divoká jízda mladého muže ve vozidle Daewoo Matiz skončila poté, co najel na úzký chodník mezi dvěma rodinnými domy. Tam narazil do oplocení a zůstal stát zaklíněný mezi stěnou rodinného domu a oplocením.

Řidič i jeho spolujezdec se přesto, že je pronásledovalo několik policejních vozidel, snažili z místa dopravní nehody utéct. Policisté je záhy dopadli. Test na přítomnost alkoholu byl u řidiče negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařské vyšetření řidič odmítl. Policisté navíc zjistili, že mladý muž má platný zákaz řízení do června letošního roku.

Policisté našli u stejně starého spolujezdce sušenou travní hmotu, zřejmě marihuanu a dvě injekční stříkačky s bílou krystalickou látkou. Obě suroviny policisté zaslali ke kriminalistickému zkoumání. Podle výsledku určí, zda se jedná o přestupek nebo trestný čin.

Škoda na vozidle činí asi deset tisíc korun, na domě a oplocení asi dvacet pět tisíc korun.

Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí mladému řidiči trest odnětí svobody až na dva roky.

Video

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x