"Nové oči" pana Řediny. Ve 101 letech

ZLÍN - Velmi zajímavého pacienta měli před pár dny na zlínské oční klinice Gemini. Pan Zdeněk Ředina tu je nováčkem. V životě ovšem rozhodně ne. Vždyť nedávno oslavil 101. narozeniny. Od rodiny i velezkušeného operatéra doktora Dalibora Cholevíka dostal pěkný dárek, zdařilou operaci šedého zákalu na obou očích.

„S operacemi u lidí nad 90 let mám poměrně značné zkušenosti, ovšem zákrok u stoletých a starších lidí, tak to už je vzácnost i pro mne,“ komentoval setkání s panem Ředinou přesně dvakrát mladší lékař. Ten už zvládl téměř 50 000 operací šedého zákalu a patří tak mezi lékařskou odbornou veřejností mezi nejvýkonnější v celoevropském kontextu.

„Pan Ředina je neuvěřitelně vitální, může být příkladem pro moře daleko mladších lidí,“ konstatoval operatér poté, co provedl zákroky na obou očích ve čtyřiadvacetihodinové posloupnosti. Vždy po zákroku se 101 letý muž vrátil normálně domů do Tlumačova, kde s manželkou žije.

„Myslím, že se operace vydařily excelentně, snad bude náš klient spokojen, přeji mu dlouhá léta a ostré vidění,“ dodal lékař.

Pro více než stoletého Zdeňka Ředinu šlo o náročnou věc, ale vyrovnal se s ní báječně.

„Představy byly úplně jiné, jednání personálu i pana doktora bylo dokonalé, vše trvalo jen pár minut, důležité je, že daleko lépe vidím,“ smál se věčně výborně naladěný senior s tím, že musí také dokonale vidět na svoji o devět let mladší manželku. „A taky se musím dočkat její stovky, to mi bude 109,“ říká s vírou v dobrou budoucnost.

„Otec je fakt moc spokojený, daleko lépe se mu bude číst, taky uvidí na jarní práce na zahradě no a rozhodně budou „nové oči“ moc užitečné při jeho cestách na elektrické tříkolce po Tlumačově,“ dodal syn stejného jména i stejně veselé nátury Zdeněk Ředina.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163439′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2308‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163439‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x