Výtěžek z otrokovické sbírky na pomoc potřebným se vyšplhal přes 290 tisíc korun

OTROKOVICE - Za humanitárním a charitativním účelem uspořádala otrokovická radnice od 1. listopadu do 31. prosince 2018 veřejnou sbírku. Konečná částka veřejné sbírky se vyšplhala na 290 077 korun, nyní v dubnu schválil Krajský úřad Zlínského kraje její vyúčtování, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Součástí veřejné sbírky byla charitativní akce Otrokovické pomáhají potřebným, která se uskutečnila v listopadu 2018 při příležitosti rozsvěcování vánočního stromu, kterou zorganizovalo město Otrokovice společně s Nadějí Otrokovice. Část finančních prostředků se vybrala prodejem vánočního svařeného vína a občerstvení, druhou část tvořily příspěvky dárců. Veřejná sbírka byla ukončena 31. 12. 2018.

Sbírka byla konána ve prospěch Naděje Otrokovice za účelem vytváření pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením, Spolku Naděje, pobočce Otrokovice za účelem poskytování sociálních služeb pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením, Šance Olomouc za účelem humanizace léčby hematologicky a onkologicky nemocných dětí a Nadace Národ dětem za účelem humanizace léčby hematologicky a onkologicky nemocných dětí a na financování výzkumu léčby onkologického onemocnění,“ upřesnila Stehlíková.

Povinnost seznámit veřejnost s konečným vyúčtováním sbírky a jejím využitím ukládá zákon o veřejných sbírkách.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x