Otrokovičtí školáci se zúčastní Dětského vědeckého kongresu

OTROKOVICE - V úterý 30. dubna se v dopoledních hodinách uskuteční na ZŠ Mánesova v Otrokovicích Dětský vědecký kongres. Kongresu se zúčastní žáci všech tří otrokovických základních škol, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Nesoutěžní přehlídka prezentací žáků, jednotlivců i menších kolektivů je vyvrcholením několikaměsíční cílené přípravy na školách, kdy se žáci intenzivně věnovali svému vybranému tématu z oblasti techniky, přírodních či společenských věd.

Publikum složené ze zástupců pedagogů, žáků základních škol, rodičů a zástupců města Otrokovice bude mít možnost sledovat pestrou škálu témat. „V průběhu dopoledne žáci tematicky obsáhnou cestovatelské přednášky, různé druhy chemických i fyzikálních pokusů, ekologická témata, ale i např. přehlídku ukázky výcviku vodícího psa. Na památku si všichni žáci odnesou kongresové tričko, které bude zdobit logo tří otrokovických základních škol,“ podotkla Jitka Kuzmínová, koordinátorka projektu Místní akční plán II. ORP Otrokovice. Logo vzešlo z návrhů žáků zapojených škol a do budoucna by mělo plnit funkci společného loga na všechny akce, kterých se zúčastní ZŠ Mánesova, ZŠ TGM a ZŠ Trávníky společně.

Akce je realizována pod záštitou odboru školství, v rámci projektu Místní akční plán II. ORP Otrokovice, který je spolufinancovaný z Evropské unie.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x