Ve Zlínském kraji objevili veterináři čtyři tuny polského drůběžího masa nakaženého salmonelou

ZLÍNSKÝ KRAJ - Státní veterinární správa (SVS) upozornila, že se na českém trhu objevily další dvě zásilky drůběžího masa z Polska, které bylo nakažené salmonelou. Obě zásilky směřovaly příjemcům ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Jednalo se celkem o téměř čtyři tuny masa. V prvním případě šlo o 2 250 kilogramů chlazených kuřat bez drobů distribuovaných do porcovny v Žalkovicích na Kroměřížsku. Ve druhém případě o více než jeden a půl tuny vakuově balených mrazených slepic, jejichž příjemcem byl obchodník z obce Podolí u Uherského Hradiště.

„Z porcovny společnosti Solertia Group ze Žalkovic směřovalo dle dokumentů dodaných porcovnou kuřecí maso k cca 25 odběratelům (především stravovacím zařízením) v několika krajích České republiky. SVS situaci dále prošetřuje. Vzhledem k datu spotřeby se lze domnívat, že všechno maso již bylo po předchozí tepelné úpravě zkonzumováno,“ podotkl Vorlíček.

Celá zásilka mražených slepic byla od příjemce (společnosti KOVÁŘ plus s.r.o. z Podolí) distribuována ke 14 odběratelům, především obchodníkům a zpracovatelům, a to v České republice i na Slovensku. „V současné době probíhá stahování masa z trhu. Vzhledem k tomu, že se jedná o mražený produkt s datem spotřeby až v březnu 2020, je pravděpodobné, že část masa může být ještě u obchodníků či v mrazničkách konečných spotřebitelů. Maso je v takovém případě možné vrátit v místě nákupu. SVS informovala o obou nálezech salmonel v mase polské dozorové orgány prostřednictvím systému rychlého varování RASFF, informovány byly také slovenské dozorové orgány,“ doplnil Vorlíček.

V tuto chvíli SVS nemá žádnou informaci o tom, že by v souvislosti s konzumací uvedeného masa měl někdo ze spotřebitelů zdravotní problémy. „Jak opakovaně uvádíme, při dostatečné tepelné úpravě masa a dodržení základních hygienických pravidel je riziko nákazy spotřebitele minimální. Salmonely jsou likvidovány již při tepelné úpravě na 70 ºC po dobu 10 minut, nebo ekvivalentním systémem (vyšší teplota kratší dobu, nižší teplota delší dobu),“ uzavřel Vorlíček.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x