KAM ZA KULTUROU: Končící duben na Východní Moravě

ZLÍNSKÝ KRAJ - Konec dubna se akcemi na čerstvém vzduchu jen hemží. Račte si vybrat…

Svátek svého patrona, svatého Jiří, oslaví Napajedla ve velkém stylu v sobotu 27. dubna. Návštěvníkům otevřou napajedelský zámek, radn radniční věž s vyhlídkou, nabídnou projížďku po Baťově kanále, tradiční trhy, jarní blešák či běžecké závody.

Unikátní muzeum na kolejích, tedy LegioVlak, zamíří do Uherského Hradiště 23. dubna. Až do 28. dubna tam představí ve 14 vagonech rekonstruované vybavení, legionáře v dobových kostýmech, zajímavosti i fotky. Pro objednané skupiny je připravený i výklad.

14. ročník Na kole vinohrady Uherskohradišťska se odehraje v sobotu. Oblíbená akce odstartuje v 8.30 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti pro účastníky na kolech i pěší jsou připravené stezky různé délky a náročnosti.

Cyklisté nebudou mít jednoduché rozhodování, protože Zahájení  sezóny na valašské Cyklostezce Bečva se koná také v sobotu 27. dubna. Pojede se z Valašského Meziříčí, Vsetína a Velkých Karlovic do Halenkova, kde bude čekat zábavný program pro malé i velké.

Rohálovská padesátka se jede také v sobotu 27. dubna v Prusinovicích na Kroměřížsku. 10. ročník závodu horských kol začne ve 12:30, dětské závody už v 9 ráno. Odpoledne a večer po sportovním výkonu přijde na řadu zasloužená zábava, po 17. hodině zahrají třeba Support Lesbiens a další.

Slavnostní odemykání plavební sezony na Baťově kanálu se uskuteční v neděli ve Starém Městě. Přístaviště přivítá návštěvníky ve 13 hodin, po slavnostním aktu je pak až do 17 hodin bude vozit zdarma na vyhlídkové lodi Panonia. Občerstvení i muzika country kapely Telegraf budou jistě příjemným zpestřením akce.

V sobotu ožije areál KOVOZOO ve Starém Městě oslavami Dne Země. Čeká vás eko stezka Zachraňte planetu, pestrý hudební program, bagrová show, hasiči, kováři, jarmark, skákací hrady, mobilní planetárium, segway vozítka, cyklo kuriozity a také na křest nového přírůstku do KOVOZOO.

Pokud patříte k těm, komu se při slovu guláš rozsvítí všechny chuťové kontrolky, pak se potkáme 27. dubna v areálu Slováckého dvora v Ostrožské Nové Vsi na Guláš Festu 2019. Vařečky se chopí třeba herci Slováckého divadla, zástupci Nemocnice Uherské Hradiště, hasiči z Mařatic nebo zástupci Pivovaru Dalešice a další. Ochutnávka gulášů bude zahájená ve 12 hodin, v 16 hodin dojde na vyhlášení vítězů.

V neděli startují turistickou sezónu také v Uherském Ostrohu, letos se tak poprvé otevřou prohlídkové trasy ostrožského zámku. Program od 15 hodin do půlnoci bude zdarma a nabídne mimo jiné i Tomáše Kočka & Orchestr. Podzemí zámku i věž budou přístupné za zvýhodněné vstupné.

1. května se v Mařaticích koná 41. ročník výstavy vín Mařatice. Zastavte se mezi 9. a 16. hodinou na zimním stadionu v Uherském Hradišti. Kromě vína si užijete muziku cimbálovky Bálešáci, zajištěné bude i bohaté občerstvení.

A pokud dáváte přednost zlatavému moku s pořádnou čepicí, 1. května na vás čekají v Jarošovském pivovaru, kde vám během Dne otevřených dveří představí své novinky

Výstava ZAHRADA VĚŽKY JARO 2019 je rájem všech, kdo každý rok vyhlíželi jaro s rýčem v ruce. I letos si zde od 1. do 5. května, vždy mezi 9. a 17. hodinou, nakoupíte květiny, dřeviny i vybavení pro svou zahradu. Nechybí ani doprovodný program pro děti a dospělé s hudební produkcí, vystoupením skupiny historického šermu a chutným občerstvením.

Od 1. do 8. května láká zahrádkáře k návštěvě i výstava Floria Jaro 2019, tentokrát do Kroměříže. 43. ročník zpestří vystoupení předních hvězd hudební scény a desítky stánků a restaurací plné dobrot!

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x