V Kroměříži otevřeli legální graffiti stěnu

KROMĚŘÍŽ - Milovníci graffiti získali v Kroměříži místo, kde se mohou beztrestně realizovat. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Vondrášek.

Kroměřížská radnice otevřela v ulici Legionářů u areálu Základní školy Zachar legální graffiti stěnu. „Hledali jsme místo, kde by se nejen děti a mládež mohli věnovat street artu a modernímu umění. Vyzval jsem veřejnost, aby nám pomohla najít vhodné místo a došli jsme právě k plechovému plotu u ZŠ Zachar,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Město si od legální graffiti stěny slibuje mimo jiné i to, že alespoň některé děti a mládež nebudou své výtvory tvořit na místech, kde nemají co dělat. „Věřím, že mnozí lidé raději využijí možnosti tvořit na legálním veřejně přístupném místě, než aby působili škody na veřejném i soukromém majetku a také pak riskovali dopadení a možný trest,“ doplnil Krejčíř.

Podobné legální stěny mají příznivci street artu k dispozici i v dalších městech. Například v Otrokovicích je podobných míst, kde lze graffiti beztrestně vytvářet, hned několik.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x