Na svobodě pobyl nenapravitelný zloděj jen sedm týdnů

ZLÍNSKO - Zlínští kriminalisté obvinili osmačtyřicetiletého muže z Havířova z několika trestných činů, kterých se dopustil na Zlínsku. Pětadvacetkrát trestaný recidivista putoval do vazební věznice, na svobodě si tak pobyl jen sedm týdnů, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž čelí obvinění ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil v období od začátku března do poloviny dubna letošního roku, kdy ho zadrželi policisté. V případě odsouzení nyní recidivistovi hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

„Muž si ve dvou případech bez vědomí majitelů vypůjčil osobní vozidla, která měli zaparkovaná v areálu firmy v Otrokovicích a vozidla využíval k cestám po České republice i zahraničí. V prvním případě se jednalo o vozidlo Škoda Fabia, které užíval po dobu deseti dnů. Poté ho zaparkoval na podobném místě, kde si ho vypůjčil. Ve druhém případě neoprávněně šest dní užíval vozidlo Volkswagen Caddy, které poté zaparkoval na parkovišti v Otrokovicích, kde ho vypátrali policisté,“ poznamenala policejní mluvčí.

V dalších pěti případech odcizil nepozorovaně z kanceláří v Napajedlech, Otrokovicích a na dalších místech peněženky s platebními kartami. Prostřednictvím platebních karet zaplatil a vybral z bankomatů téměř 50 tisíc korun a pokusil se o výběr dalších 23 tisíc korun.

Obviněný muž se ke všem nekalostem přiznal s tím, že veškeré utržené finanční prostředky využil pro vlastní potřebu.

„Recidivista byl celkem dvacetkrát trestaný v České republice, pětkrát potom v zahraničí, veskrze pro majetkovou trestnou činnost. Z výkonu trestu odnětí svobody ho propustili poslední únorový den letošního roku a hned následující den neoprávněně užil osobní vozidlo. Na svobodě si pobyl pouhých sedm týdnů,“ doplnila Kozumplíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x