Do ulic Zlína a Otrokovic opět vyjedou historická vozidla MHD

ZLÍN - Stalo se již tradicí, že každoročně ve dnech státních svátků 1. a 8. května vyjíždějí do ulic Zlína a Otrokovic historická vozidla MHD. A nejinak tomu bude i letos, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Obyvatelé či návštěvníci Zlína se budou moci svézt historickým trolejbusem Škoda 9 Tr s vlečkou Jelcz, lidé v Otrokovicích zase budou mít šanci povozit se historickým autobusem Škoda 706 RTO.

Červený historický trolejbus Škoda 9 Tr bude jezdit ve středu 1. a 8. května v čase přibližně od 9.00 do 17.00 hodin na lince č. 8 mezi Baťovou nemocnicí a obratištěm Jižní Svahy-Kocanda. Přidaný spoj se zvláštním jízdním řádem bude jezdit jedenkrát za hodinu v časové poloze šest minut po pravidelném spoji linky č. 8. První odjezd z Kocandy v 9.38, poslední v 16.38 hodin.

Kdo má zájem svézt se současně i červeným historickým vlekem Jelcz, musí využít jízdu trolejbusu 9 Tr na lince 8 hned první sváteční den, kdy budou historická vozidla nasazena, tedy ve středu 1. května. O týden později bude jezdit historický trolejbus už jen jako samostatný vůz, bez vleku.

V Otrokovicích bude jezdit ve středu 1. a 8. května na lince č. 55X modrý historický autobus Škoda 706 RTO. Historický vůz zde bude jezdit jednou za hodinu, zpravidla 10 minut po pravidelném spoji, a to po současné výlukové trase a s konečnou stanicí Společenský dům. První odjezd od železniční stanice v Otrokovicích bude v 9.37, poslední v 16.37 hodin. Historický autobus nebude zajíždět do Kvítkovic ani na zastávky Senior a Moravní.

Při jízdách historických vozidel DSZO bude pro cestující platit normální tarif. Ve vozidlech budou instalovány běžné označovače jízdenek. Ve vlečce cestujícím označí jízdenky průvodčí. V případě nenadálé poruchy historického vozidla by byly historické jízdy na dané lince v konkrétní den zrušeny bez náhrady.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x