Zlínská zoo se promění ve Školu čar a kouzel

ZLÍN - Zámek Lešná v areálu zlínské zoo chystá speciální víkendové prohlídky pro děti v čarodějnickém duchu. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Protože se blíží čarovná filipojakubská noc, zámek Lešná se o víkendu 27. a 28. dubna promění ve Školu čar a kouzel Vespertilio. „Učitelé čar a kouzel očekávají nové zájemce o studium, kteří dorazí náležitě upravení, to znamená v kouzelnických pláštích, s kouzelnickými klobouky a případně i hůlkami,“ podotkla Bujáčková.

Ve „škole“ se děti seznámí s čarodějnickou výukou, poznají tajemnou moc kouzelných bylin a ochutnají čarodějnou kuchyni. Prohlídky Školy čar a kouzel Vespertilio se konají od 9.30 do 15.00 hodin každou půlhodinu. A jak škola přišla k názvu Vespertilio? Zámek Lešná je doslova protkaný systémem odvětrávacích šachet a menších komínů, které se však léta nepoužívají. A tak se v nich zabydleli netopýři, latinsky vespertilio. Návštěvníci prohlídek se na zámku dozvědí i pár zajímavostí o těchto tajemných nočních tvorech.

Učitelé ze školy Vespertilio slibují, že každý zájemce si bude moci jednoho netopýra odnést domů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x