Hradišťskou nemocnici čeká rekonstrukce za čtvrt miliardy korun

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Rozsáhlou rekonstrukci vnitřních prostor budovy č. 14 (TRN – plicní oddělení) v areálu Uherskohradišťské nemocnice schválili krajští radní. Současně zde bude vybudováno nové ocelové schodiště do třetího nadzemního podlaží a přístavba se dvěma výtahy a schodištěm, která bude umožňovat evakuaci celé budovy. Celkové náklady jsou vyčísleny na 246 milionů korun, serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Tato rekonstrukce je nezbytná vzhledem ke stavu vnitřních rozvodů a instalací v budově, které jsou původní z roku 1975 a jsou tedy již morálně i technicky zastaralé. Vykazují celou řadu nedostatků a závad a postupem času se navíc počet těchto závad zvyšuje,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rekonstrukcí v budově tak projdou elektroinstalace, kanalizace, vodovody, instalovány budou nové příčky a omítky, podlahy, keramické obklady, stropní podhledy i vzduchotechnika. Díky tomu zde vzniknou nová moderní pracoviště, splňující požadavky současné legislativy jak na vlastní provoz a uspořádání, tak na vnitřní prostředí.

S dokončením rekonstrukce se počítá v polovině roku 2021. Tím bude komplexně zmodernizován soubor všech vzájemně propojených centrálních budov nemocnice, které nebudou v příštích 25 letech vyžadovat další výraznější investice.

Obvodový plášť budovy č. 14, stejně jako její střecha, okna a dveře byly rekonstruovány již v roce 2012.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x