Zlínské (z)povídání: Věra Stojarová

ZLÍN - Sympatickou blondýnku a maminku dvou kluků Věrku Stojarovou můžete potkat ve Zlíně snad všude, kde se děje něco zajímavého. My jsme se jí zeptali, jak coby iniciátorka a organizátorka mnoha kulturních akcí pro děti i dospělé vnímá Zlín.

Věra Stojarová je PR manažerka, lektorka, markeťačka a produkční na volné noze. Pracuje také pro Zlínský kraj v Centru kariérového poradenství. Dále je předsedkyní spolku Inspirace Zlín, jehož cílem je přinášet nové a netradiční služby a šíření informací v oblasti kultury, umění, historie, v cestovním ruchu a volnočasových aktivitách ve městě Zlín, ale i v jiných regionech České republiky a v zahraničí. Inspirace se věnuje historii Zlína (publikace, procházky městem pro turisty a děti ze základních škol), realizuje zajímavé akce pro veřejnost (Dýňobraní, Žijeme středověkem, Velikonoce v parku, Putování za tajemným zlínským hradem) a realizuje putovní výstavy Fenomén Igráček, Festival IQ Play nebo Retrohrátky.

Kam byste vzala zahraniční návštěvu?

Zcela jistě bych návštěvníky Zlína protáhla centrem Zlína a představila bych jim zásadní architektonické skvosty s výkladem o historii. To ostatně s mým mužem děláme, protože občas provázíme Zlínem právě i zahraniční turisty. Sama mám nejraději děti, na které se zaměřuji a myslím, že je to opravdu baví. Vycházka centrem nám zabere vždy tak čtyři hodiny.

Čím Vás město naposledy překvapilo?

Obdivuji stále nově vznikající květinová zákoutí, na jaře cibuloviny a od léta do podzimu letničky, jsou nádherné. Poslední dobou hodně pracovně cestuji a dochází mi, jak je město Zlín uklizené a úhledné, to nám asi z baťovské éry nějak zůstalo.

Co si ve Zlíně nikdy nenecháte ujít?

Miluji válení se v parku Komenského, vycházky Zlínem, které poslední dobou chystá spolek AArchitekura, sluníčko na své zahrádce na Letné a zajímavé kulturní akce, kterých je tolik, že je nestíhám navštěvovat. Příjemné je, když nemusím vyjíždět autem a jdu do práce pěšky. Teď na jaře je to krásná vycházka a ještě potkáte cestou spoustu známých.

Co Vám ve Zlíně chybí?

Asi nic zásadního. Když mám města dost, tedy spíš vlastně lidí, a čas mi to dovolí, odjíždím na vesnici a tam si užívám přírodu a rodinu.

Co byste tu ráda změnila, kdyby to bylo možné?

Cítím zde slabší podporu všech lidí, kteří se snaží ve Zlíně o nějaké kulturní akce, ať jde o folklor nebo alternativu. Tito lidé to většinou dělají nezištně a s láskou, a to si moc město neuvědomuje. Těchto lidí by si mělo město vážit a podporovat je. Kultura je strašně důležitá. Rozhodně nemůžu říct, že se ve Zlíně nic neděje, naopak, a to je skvělé.

Oblíbený podnik?

Na podniky nemám čas, ale když už ho najdu, tak si ráda zajdu na cider ke Pštrosovi a hned vedle na výborný burger. Oběd je vždy moc chutný třeba v Polévkárně. Na kávu i na schůzky si ráda zajdu do zámecké kavárny a večer na skvělá zajímavá piva do Zelenáčovy šopy. A na zahrádce před čtvrtdomkem se sklenkou vína je to také moc příjemné.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x