Uherskohradišťská nemocnice obhájila akreditaci potvrzující kvalitu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Akreditaci potvrzující kvalitu obhajila Uherskohradišťská nemocnice. Rozhodli o tom auditoři Spojené akreditační komise, akreditace je známkou kvality, úrovně a bezpečnosti, řekl serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Auditoři se vrátili do nemocnice po třech letech. „Strávili několik dní na odděleních, v technických provozech, ale i nad zdravotnickou dokumentací. Výsledkem jejich šetření bylo potvrzení akreditace, kterou se může Uherskohradišťská nemocnice pochlubit jako jediná v kraji,“ uvedl Havrlant.

Akreditace garantuje kvalitní úroveň. „Získat akreditaci před třemi lety bylo opravdu náročné. Ze zkušeností jiných zdravotnických zařízení jsme ale věděli, že obhájit je ještě mnohem těžší. Na tuto kontrolu jsme se proto několik měsíců velmi pečlivě připravovali,“ řekla náměstkyně pro nelékařskou péči a kvalitu nemocnice Jitka Bílková.

Podle ní se museli zapojit skoro všichni zaměstnanci. „Chtěla bych za to moc poděkovat, ukázalo se, že nešlo o zbytečnou práci. Získali jsme totiž nejen patřičný certifikát, ale ještě o malinko více bodů než při prvním kole,“ zhodnotila Bílková.

Auditoři sledují nejen úroveň prostředí a péči o pacienty, ale všímají si také základního nastavení vnitřních pravidel a jejich dodržování. Právě ta mohou podstatně ovlivnit způsob péče a bezpečnost prostředí.

Certifikát získala nemocnice opět na tři roky. Potom bude znovu muset dokázat, že splňuje náročná kritéria hodnocení. „Bereme to jako velký závazek do dalších let. Nejde nám přitom jen o ten formální dokument, ale chceme, aby se všechny pracně nastavené normy a procesy skutečně odrážely v naší každodenní práci, tedy v bezpečnosti a spokojenosti pacientů i personálu,“ řekl ředitel nemocnice Petr Sládek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x