Muž je obviněn z vraždy v souvislosti s požárem bývalé kotelny

KROMĚŘÍŽ – Z dvojnásobné vraždy obvinili kriminalisté jednoho muže z Moravskoslezského kraje. Ten měl způsobit požár bývalé kotelny v Kroměříži a také smrt dvou mužů, kteří v ní uhořeli, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Lenka Javorková.

Událost se stala před třemi týdny v kroměřížské Francouzské ulici. Při likvidování požáru našli hasiči uvnitř objektu dva mrtvé muže. Jednalo se o muže, kteří žili na ulici. Jeden z nich jednačtyřicetiletý, u druhého se zatím policii nepodařilo totožnost zjistit. „V objektu byla v době požáru ještě žena, kterou odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice na ošetření,“ sdělila Javorková s tím, že u obou mužů byla nařízena pitva.

Krajští kriminalisté teď na případu pracují. „A to i s verzí, že mohl být spáchán násilný trestný čin. Na základě prozatímních výsledků vyšetřování jsme zadrželi sedmačtyřicetiletého muže z Moravskoslezského kraje, kterého vyšetřovatel ve čtvrtek obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla policejní mluvčí.

Co konkrétně se v bývalé kotelně odehrálo a proč požár vznikl, zatím policisté nesdělili. Stejně tak příčinu smrti dvou mužů a motiv případné vraždy.

„S ohledem na probíhající vyšetřování není možné v tuto chvíli podrobnější informace poskytnout,“ sdělila Javorková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x