KAM ZA KULTUROU: Den Země i Den pratura čeká Východní Moravu tento týden

ZLÍNSKÝ KRAJ - Přelom dubna a května nás zbaví čarodějnic a ozdobí náš kraj pestrobarevnými májkami. A co dalšího se bude dít? Čtěte a přijďte na některou z akcí...

Den Země budou slavit  v Uherském Brodě 4. května od 11 do 17 hodin. Přineste vysloužilé elektrospotřebiče, kovové nářadí i použité baterky a užijte si za odměnu pestrý program pro malé i velké.

Mši svatou ke cti svatého Jiří připravili v Pitíně na středu 1. května ve 14.30 hodin v Kapli Panny Marie na Žítkové-Pitinských pasekách. Symboliku svatého Jiřího, chrabrého bojovníka s drakem, přenesli do současnosti, kdy drak představuje nadměrné požívání alkoholu.

1. května v Dolním Němčí zase zazní v kostele sv. Filipa a Jakuba Varhanní koncert v podání varhaníka Ondřeje Muchy z Prostějova.

U soboty 4. května si udělejte do kalendáře poznámku: Skanzen v Modré. Proč? Protože právě tam se koná mezinárodní akce Na trhu Moravanů. Součástí programu bude mimo jiné i jarmark nositelů značky „Tradiční výrobek Slovácka“, Putování za vínem cestami sv. Cyrila a Metoděje, Den pratura nebo divadelní představení Slovácko sa súdí. POZOR – s ohledem na motocyklové závody ve Starém Městě bude příjezd do Modré možný jen od Tupes nebo Jalubí.

V sobotu 4. května dojde i na slavnostní Odemykání rozhledy na vrcholu Velkého Lopeníku. Občerstvení i ohniště pro opékání bude připraveno stejně jako parkoviště nad Zvonicí u hájenky.

Výstavní zahradnické trhy Valašská zahrada se letos v Rožnově pod Radhoštěm konají už podesáté! Tentokrát v areálu Camp Sport od 3. do 5. května, vždy mezi 8. a 17. hodinou.

Staré Město ožije o víkendu 4. a 5. května čilým ruchem. Čeká ho totiž 17. ročník oblíbeného závodu Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře. Na sobotu od 9 ráno připadnou tréninkové jízdy, samotný závod odstartuje v neděli v 9.10.

Česnek se představí v hlavní roli akce Česneková mise, která se uskuteční 5. května ve Zvonici na Soláni. Právě tam budou Miroslav Hrdý a František Hrňa, organizátoři populárního Festivalu česneku, předávat návštěvníkům užitečné informace o festivalu i samotném česneku, chybět nebudou ani recepty a česnekové občerstvení.

Na 12. ročník Procházky pohádkovým lesem láká rekreační areál Kamínka v Roštíně 8. května od 8.30 do 15.00 hodin.

Zajímavou výstavu nabídne zámek v Buchlovicích od 1. května do 29. září. Nese název Rodina Leopolda II. Berchtolda na cestách, která dokumentuje životní styl zámeckých pánů. Prohlédnout si můžete předměty z depozitářů zámku Buchlovice i hradu Buchlova.

Příznivci vážné hudby se už určitě těší na mimořádný projekt veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín Malí velcí filharmonici. Jedinečný zážitek čeká na 4 místech Zlínského kraje. Orchestr složený z vybraných žáků základních uměleckých škol a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně přednese skladby P. J. Vejvanovského, A. Vivaldiho, J. Haydna, V. Nováka a C. Orffan 5. května ve Zlíně v Kongresovém centru, 7. května v Klubu kultury v Uherském Hradišti, 18. května v zámku Holešov a 8. června ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x