Ve Velkých Karlovicích vypukne tradiční závod Valachy duatlon

VEKÉ KARLOVICE - Velké Karlovice budou v sobotu 4. května hostit tradiční závod Valachy duatlon. Druhá akce seriálu Valachy tour se letos odehraje s atraktivní novinkou – rodinnými štafetami, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Dětí na našich závodech přibývá a my chceme rodinný charakter Valachy tour podporovat. Proto jsme se rozhodli, že letos duatlon obohatíme o rodinné štafety o dvou sportovcích, z nichž jeden musí být mladší 16 let. Jak si mezi sebou rozdělí běžeckou a cyklistickou disciplínu, je na jejich uvážení. Vzhledem k obtížnosti cyklistické části ale doporučujeme, aby se mladší člen štafety ujal spíše běhu,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil. Zájemci se mohou registrovat na www.valachytour.cz.

Valachy duatlon je kombinací dvou sportovních disciplín. Zahrnuje tři kilometry běhu, 12 kilometrů horského kola a na závěr další tři kilometry běhu. Zatímco běžecká část je vedena zalesněným údolím podél potoka, na kole závodníci překonávají převýšení 500 metrů.

Před závodem dospělých, který startuje ve 12.00 hodin, se uskuteční dopoledne závody dětí na kratších trasách.

Duatlonem série zajímavých jarních akcí ve Velkých Karlovicích nekončí, naopak – celý květen a červen je protkán různými programy pro návštěvníky všeho věku, od rodin s dětmi až po gurmány.

Například hned v sobotu 4. května se koná Saunová noc ve Wellness Horal s prodlouženou otevírací dobou do půlnoci a saunovými rituály každou hodinu, v neděli 5. května pak Česneková mise ve Zvonici Soláň včetně drobného česnekového občerstvení.

Ve středu 8. května chystá hotel Lanterna degustační večer s Vinařem roku 2017 Janem Stávkem, v sobotu 11. května se koná tradiční Zahájení grilovací sezony na Horalu a v sobotu 18. května tradiční Soutěž o nejlepší valašský sýr.

Rodiny s dětmi se mohou těšit na Zábavnou neděli (nejen) s golfem, loutkové divadelní představení ke Dni dětí a v neděli 9. června na nejoblíbenější dětskou akci Resortu Valachy – Pohádkovou cestu lesem.

Kalendář akcí doplňují pravidelné sobotní Kurzy pečení frgálů v Bistru Razula, Řemeslné úterky u Karlovského muzea nebo setkání se zajímavými osobnostmi ve Spa hotelu Lanterna.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x