Výstava přiblíží historické okamžiky Vizovic za posledních 100 let

VIZOVICE – Radnice ve Vizovicích nabídne od pátku výstavu, která přiblíží historické okamžiky města za uplynulých 100 let. Vernisáž bude od 15:30 ve foyer domu kultury, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová Sluštíková.

Přehlídka archivních dokumentů a fotografií je ohlédnutím za 100. výročím vzniku Československa, které se slavilo v loňském roce. „Historické materiály, které lidé uvidí na bannerech, se vztahují k letům 1918 až 1978. Vychází z těch, které do roku 1976 zpracovával bývalý kronikář města Gustav Imrýšek a část z těchto materiálů zpracovával i pozdější kronikář František Ševčík,“ řekla místostarostka Alena Hanáková, která je jednou z autorek výstavy.

Není to ale vše. „Zásadní okamžiky v životě občanů města Vizovice v uplynulých stech letech existence samostatného státu naleznou návštěvníci výstavy v Historickém zpravodaji, který bude volně k dispozici. Jde o jakousi časovou osu událostí ve Vizovicích od vzniku republiky v roce 1918 do roku 2018,“ řekla Hanáková.

Součástí výstavy bude i ukázka vybraných tuzemských platidel od roku 1918 včetně popisu vývoje Československé koruny, která si v letošním roce připomíná 100. výročí svého vzniku. Po vernisáži je v 17:00 v plánu kladení věnců k památníkům obětí druhé světové války ve městě.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x