Za psa z útulku nemusejí lidé platit městu poplatek

KROMĚŘÍŽ - Lidé, kteří si vezmou psa z kroměřížského útulku, za něj nebudou městu platit poplatek. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

Změnu příslušné vyhlášky o místních poplatcích schválili kroměřížští zastupitelé. „Jsem ráda, že změna vyhlášky byla schválena. Lidé, kteří si vezmou pejska z útulku a poskytnou mu tak nový domov, si naši podporu zaslouží,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová. Dosud lidé neplatili za psa z útulku dva měsíce poté, co si ho vzali.

Zastupitelé mění pasáže vyhlášky o místních poplatcích týkající se psů v poměrně krátké době podruhé. V roce 2017 schválili, že senioři v Kroměříži neplatí nic za prvního psa ve svém vlastnictví, kterého ve městě přihlásí. Dříve lidé, kteří pobírají invalidní, starobní, vdovský či vdovecký důchod, jenž je jejich jediným zdrojem příjmu, a také poživatelé sirotčího důchodu platili za prvního psa 200 korun.

Podle platné vyhlášky se v Kroměříži platí poplatek za psa staršího tří měsíců. Platí jej lidé s trvalým pobytem a firmy se sídlem v Kroměříži. Lidé žijící či firmy sídlící v domech se čtyřmi a více byty platí za prvního psa 800 a za druhého a dalšího 1 200 korun, v rodinných domech a v domech se třemi a méně byty 400 korun za prvního a 600 korun za druhého a dalšího psa. Za prvního psa, jehož držitel má trvalý pobyt nebo sídlo v místních částech Bílany, Hradisko, Drahlov, Kotojedy, Postoupky, Těšnovice, Trávník, Vážany a Zlámanka se platí ročně 200 a za druhého a dalšího psa 300 korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x