Ve městě vyroste nová tenisová hala za téměř 30 milionů korun

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí by měla vzniknout nová tenisová hala. Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí napotřetí uspěl se žádostí o dotaci na její výstavbu, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Lukáš Martinek.

Odhadovaná cena tenisové haly je kalkulována na zhruba 29 milionů korun. Město se spolupodílí částkou čtyři miliony korun. Hala by měla stát do poloviny příštího roku.

Kvůli výstavbě nové tenisové haly se museli neplánovaně sejít valašskomeziříčští zastupitelé. Jedna z podmínek dotace stanovuje, že v letošním roce je třeba proinvestovat zhruba 20 milionů korun. Vybrat zhotovitele a začít se stavbou je tak nutné co nejdříve. Zastupitelé museli schválit finanční spoluúčast města na projektu.

„Stávající tenisová hala svou kapacitou nepostačuje. Má tři kurty, z nichž dva jsou deblové a jeden singlový. Pro realizaci vyšších soutěží potřebujeme tři deblové kurty vedle sebe. Projekt na tuto halu je připravený již několik let, máme veškerá povolení. Nic nebrání tomu, abychom začali soutěžit zhotovitele,“ uvedl starosta města Robert Stržínek.

Tenisový klub už o dotaci žádal v roce 2016 a v roce 2017. Úspěšný byl až na třetí pokus v loňském roce. „Cena v původní žádosti o dotaci byla vykalkulována na bezmála 27 milionů korun. Podle aktualizovaných nákladů předpokládáme cenu někde k 29 milionům korun vzhledem k tomu, že ceny stavebních materiálů a prací neustále stoupají. Malou útěchou může být, že během tří let se zvýšil i podíl dotace ze strany poskytovatele, a to z původních 60 na 70 procent,“ doplnil Stržínek.

Dotace nepokryje náklady ve výši zhruba 10 milionů korun. O ty se město rozdělí společně se společností Deza s tím, že zastupitelé vyčlenili z rozpočtu na příští rok částku čtyři miliony. Zbývajících šest milionů dodá Deza.

Tenisová hala musí vyrůst do června 2020. Po desetileté udržitelnosti projektu by měla být bezúplatně převedena do majetku města. „Nová hala se třemi tenisovými kurty významné rozšíří možnosti pro profesionální i amatérský tenis včetně rozšíření kapacit pro rozvoj dětského a mládežnického tenisu,“ dodal Stržínek.

Tenisový klub ve Valašském Meziříčí byl založen v roce 1929. V současné době má spolek cca 200 aktivních členů a 100 hráčů v přípravě a závodním tenise. Tenisový klub kromě stávající haly provozuje také 14 venkovních kurtů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x