Díky vandrákům získaly dvě krajské nemocnice 100 tisíc korun

ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Téměř 1 300 diváků se ve Zlíně a v Uherském Hradišti zúčastnilo tří cestovatelských besed Vandráků – Vagamundos Pavla Lišky a Honzy Révaie, kteří v Kongresovém centru Zlín a kině Hvězda v Uherském Hradišti vyprávěli o svém putování na motorkách po Střední Americe. Představení byla benefiční, a tak po odečtení nákladů mohli organizátoři – spolek Mysli Jinak a Benefice Slováckého léta – předat dvěma nemocnicím ve Zlínském kraji dohromady 100 tisíc korun, serveru Zlin.cz to řekla PR manažerka Slováckého léta Petra Kučerová.

Jedna beseda ve Zlíně a dvě v Uherském Hradišti. Na každé z nich vtipní Vandráci rozesmáli i dojímali publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument.

Ve Zlíně bylo téměř vyprodáno a v Uherském Hradišti nezůstala nazmar ani jedna vstupenka. Ze zlínského představení organizátoři získali 50 tisíc korun, které předali řediteli Krajské nemocnice T. Bati Radomíru Maráčkovi. Stejnou částku získali i ze dvou besed v kině Hvězda. Suma 50 tisíc korun putovala do rukou ředitele Uherskohradišťské nemocnice Petra Sládka.

„Peníze pro Benefici získáváme především sběrem a následným prodejem plyšových hraček, někdy po dvacetikorunách, proto je pro nás taková částka opravdu skvělá a máme z ní velkou radost. Poděkování patří Vandrákům, ale také všem, kteří si vstupenku zakoupili a k tomuto skvělému výsledku přispěli,“ děkoval zakladatel Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak Marek Pochylý.

Cílem projektu Mysli Jinak je ukázat lidem, že věci jdou dělat jinak, než je dělá většina lidí, a že takový přístup může vést k úspěchu. Proto spolek pořádá přednášky inspirativních osobností. Výtěžek po odečtení nákladů věnuje Benefici Slováckého léta.

Benefice Slováckého léta nese název podle sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Benefice získává prostředky zejména sběrem a následným prodejem plyšových hraček za symbolickou hodnotu.

„V posledních měsících se nám podařilo posunout Benefici Slováckého léta o velký kus dopředu. V zimě jsme spustili benefiční výzvu Úsměv pro tebe, se kterou jsme mimo jiné absolvovali úspěšnou misi v Třinci. Na tyto úspěšné benefiční aktivity nyní navázali Vandráci, díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ doplnil Marek Pochylý.

A snaha o rozšiřování Benefice Slováckého léta a podporu její aktivity bude pokračovat i nadále. „Na letošní Slovácké léto chystáme nový systém benefičního vstupného. Každý večer bude mít partnera, který zdvojnásobí výtěžek od návštěvníků. A vždy budeme vybírat finanční prostředky na konkrétní příběh. Už teď nám mohoi lidé posílat tipy, koho bychom měli podpořit,“ uzavřel Marek Pochylý.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’163460′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2321‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚163460‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x