Happening ZUŠ Open letos potrvá dva dny

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už třetím rokem ožívají ulice, náměstí a další veřejné prostory po celé ČR pestrým programem v režii základních uměleckých škol v celostátním happeningu ZUŠ Open. Akce se uskuteční i ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

Letos poprvé se happening uskuteční v dvoudenním termínu 31. května a 1. června a své síly spojí 420 zušek, aby nabídly společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit.

„Zušky Zlínského kraje sdružené ve spolku Zuška?Zuška! připravují v rámci ZUŠ Open rozsáhlou sérii akcí v rozmezí několika týdnů. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty – například již v neděli 5. května pod taktovkou hvězdného dirigenta Tomáše Netopila zazněla ve zlínském Kongresovém centru mimo jiné část monumentálního díla Carla Orffa Carmina Burana.

V termínu ZUŠ Open 31. května a 1. června pak organizátoři zvou na pestrý multikulturní program ve spolupráci s 59. ročníkem Zlín Film Festivalu, který nabídne ve zlínském parku Komenského řadu koncertů, divadelních představení a tanečních vystoupení. ZUŠ Open v režii Zuška?Zuška! vyvrcholí 8. června koncertem v Květné zahradě a skleníku v Kroměříži.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x