KAM ZA KULTUROU: Žranica, svátek designu i divadelní cyklojízda

ZLÍNSKÝ KRAJ - Východní Morava nabízí nespočet okouzlujících míst, s některými se můžete seznámit i tento týden prostřednictvím zajímavých kulturních, společenských i sportovních akcí.

[R]EVOLUCE je téma, kterým oslavuje Zlin Design Week páté výročí své existence. Až do 10. května nabízí workshopy, přednášky, exkurze, koncerty, promítání a párty na náměstí Míru, na zámku a v dalších prostorech.

7. května od 19 hodin zavítá do auly budovy Fakulty humanitních studií (U18) známý psychopatolog Andrej Drbohlav se svou přednáškou Psychologie sériových vrahů.

Na Divadelní jízdu lákají 8. května herci Městského divadla ve Zlíně. Na kolech Zlínem se vydají za příznivého počasí ve 13 hodin. Pokud chcete být u toho, dorazte ke kašně za divadlem, pojede se k restauraci U Staňků v Kostelci, tedy 5,3 km. Občerstvení je zajištěno v cukrárně U Staňků.

Příznivci cykloturistiky se potkají také v sobotu 11. května v Babicích, kde v 9.15 odstartuje Jarní cyklovýlet. Čeká vás 50km trasa Babice – Staré Město – Buchlovice – Smraďavka – Boršice – Ostrožská Nová Ves – Kostelany nad Moravou – Rybárny – Babice. V cíli Na Mýtince bude připravené občerstvení.

11. května by si měli zaznamenat do kalendářů také ti, kdo si rádi zaběhají pro dobrou věc. V 15 hodin se v areálu Sportparku Rybníček ve Starém Městě odehraje charitativní běh 2 míle pro Diakonii. Každý uběhnutý kilometr partneři běhu – Sběrné suroviny UH a Euregnia   promění na peníze pro Diakonii.

Klášterní kaple v Napajedlích se v sobotu 11. května od 17 hodin rozezní barokní hudbou. Smíšený pěvecký sbor Canticum Camerale se představí s dílem italského skladatele Giovanni Valentiniho nazvaným Missa Ferdinandi. Stejný program sbor uvede 12. května od 16 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na sídlišti jižní Svahy.

Obrazy a grafiky Lucie Gemelové si můžete prohlédnout i zakoupit v Informačním centru Zvonice na Soláni. Výstavu otevře slavnostní vernisáž v sobotu 11. května 2019 v 16 hodin, hudebního doprovodu během akce se ujme Felix Slováček. Výstava potrvá do 25. června 2019.

Originální kytici pro maminku ke Dni matek si mohou vyrobit děti ve speciální kreativní dílně v neděli 12. května na zlínském Obchodním domě. Workshop je určený pro děti ve věku od 4 do 9 let, které baví tvoření nejrůznějšího druhu. Dílny začínají ve 12:30 a 15 hodin, potrvají dvě hodiny. Počet míst je omezený, přihlášení je možné v Květinářství House Deco&Flowers přímo v prodejně na Obchodním domě, nebo telefonicky na čísle 774 792 302.

Oblíbená a krásná akce Otevírání pramenů v Luhačovicích se letos uskuteční o víkendu 10. až 12. května. Během těchto dnů je připraveno mnoho zajímavého – zazpívá Janek Ledecký, předvedou se historická vozidla a bicykly, cimbálovky, pěvecké sbory i folklórní soubory. Program vyvrcholí slavnostním svěcením pramenů.

Na 10. výstavu vín zve Staré Město. Koná se 11. května od 16 hodin v místní sokolovně, atmosféru dokreslí i cimbálová muzika Bálešáci.

Žranica pod hradem je festival hudby a jídla pro celou rodinu, který hostí prostorný a jedinečný areál firmy VLW pod Malenovickým hradem v sobotu 11. května. Několik gurmánských zón uspokojí i nejnáročnější jedlíky: burger&tex-mex zóna (až 5 restaurací), vege zóna (až 5 restaurací), zabijačka (1-2 restaurace), sweet & coffee & ice cream zóna (až 5 restaurací), orientální kuchyně, cocktail bar, vinný bar, pivní & limo servis.

Oblíbení nešikové Pat a Mat čekají až do 30. června ve Filmovém uzlu Zlín v areálu Filmových ateliérů ve Zlíně-Kudlově. Denně kromě pondělka, vždy od 10 do 17 hodin, můžete objevovat jejich pestrý svět a také dát průchod své fantazii na interaktivní výstavě.

74. výroční osvobození Československa si připomenou u památníku na hoře Ztracenec v Javorníkách prostřednictvím Setkání Čechů a Slováků v neděli 12. května od 10.30. Z Velkých Karlovic, rozc. Soláň pojede autobus na Kasárna v 8:45

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x