Volno ve státní svátek? Hokejisté neznají

ZLÍN - Státní svátek neboli Den vítězství. Před 74 lety skončila na evropských bojištích Druhá světová válka, nejstrašnější konflikt v historii lidstva. V polovině pracovního týdne přijde volno vhod prakticky každému. Je ale samozřejmě moře profesí, které svátek registrují, ale bez práce nebudou.

„My do ní jdeme na každý pád, každý tréninkový den v přípravě dobrý, volno bude o víkendu,“ připomíná trenér zlínských hokejistů Antonín Stavjaňa, sám muž, který si na nečinnost opravdu nepotrpí.

„Už jsem se propracoval mezi kamarády na fotbálky, hýbat se musím,“ tvrdí dvojnásobný mistr světa. Tituly slavil se dvěma zeměmi. Československem i Českem.

Ale zpět ke sváteční práci. Berani už mají za sebou část druhého týdne, kdy se piluje fyzička, ale zároveň zkouší um na různých druzích sportovišť, počasí je proměnlivé, a tak už hráči okusili plochu PSG Arény stejně jako venkovní hřiště.

„Ve svátek 8. května to vypadá mimo jiné na beach volejbal v areálu Na Zeleném, hrává se i fotbálek, tohle je docela zajímavá část našich neledových dnů,“ vysvětluje nejzkušenější muž Stavjaňova kádru Tomáš Žižka.

Ostatně fotbal bývá v náplni hokejistů hodně často, kdo vídává zápasy Beranů třeba na hřišti Baťova v Otrokovicích, musí dát za pravdu.

V této fázi sezóny se probírá i start nejvyšší soutěže. Začíná v pátek 13. září. Zlín pojede do Karlových Varů, následně pak přivítá doma Vítkovice, na nějaké pověry o pátku 13. hokejisty neužijete.

V kádru zatím logicky nefiguruje Tomáš Fořt, který dostane čas na dovolenou, šest týdnů byl s reprezentací na přípravě a účast na MS mu unikla o vlásek. S lotyšským týmem by měl vyrazit na světový šampionát obránce Freibergs.

Den vítězství tedy pro ostatní ryze pracovní, těžko na cvičišti…však to znáte.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x