Koncert Malých velkých filharmoniků vyvolal nadšení publika

ZLÍN – Mimořádný úspěch a nadšení publika provázel nedělní koncert pořádaný v Kongresovém centru Zlín v rámci projektu Malí velcí filharmonici. Vybraní žáci krajských ZUŠ vystoupili společně s profesionálním tělesem Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením špičkového dirigenta Tomáše Netopila, hudebního ředitele Aalto Theater a filharmonie v německém Essenu a hlavního hostující dirigenta České filharmonie. Server Zlin.cz o akci informovala Helena Mráčková ze zlínského hejtmanství.

„Byl to skutečně výjimečný zážitek, kdy jeden z nejlepších dirigentů nemusel slevovat ze svých nároků. Chtěl bych vyjádřit obdiv a poděkování všem, kdo se na přípravě koncertu podílejí, nejen samotným žákům za jejich skvělé výkony, ale také učitelům za opravdu vynikající pedagogickou práci a samozřejmě v neposlední řadě našim filharmonikům,“ řekl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný zodpovědný za kulturu, mládež a sport.

Unikátní orchestr, který odehraje ještě 3 koncerty, tvoří 27 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a šedesát vybraných žáků veřejných ZUŠ Zlínského kraje. Vystupuje s ním také sbor zpěváků z krajských ZUŠek a konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž.

Koncertní turné pořádá spolek Zuška?Zuška! (figuruje v něm 23 veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje), a to letos podruhé. Partnerem je Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

„Projekt tohoto rozsahu co do počtu zapojení žáků, koncertů a špičkového vedení i sólistů je v rámci Česka unikátní. Tomu odpovídá i délka příprav a jejich náročnost,“ uvedla manažerka projektu Jana Kubáčová.

Po koncertu ve Zlíně následuje další vystoupení už v úterý 7. 5. v Uherském Hradišti, a dále účinkování v rámci festivalu Musica Holešov 18. 5. a velkolepý závěr s mezioborovou prezentací ZUŠ bude v rámci víkendu otevřených zahrad v Kroměříži 8. června.

Z celého projektu vzniká časosběrný dokument, který představí cestu na pódia i krušné chvilky v zákulisí. Premiéru bude mít ve Zlíně na podzim.

Další koncerty se chystají v uherskohradišťském Klubu kultury 7. května, pak 18. května na holešovském zámku v rámci festivalu Musica Holešov a 8. června ve skleníku kroměřížské zahrady. Všechny začínají v 19 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x