Policisté obvinili dealerku pervitinu

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Na konci dubna kriminalisté zadrželi v Rožnově pod Radhoštěm dealerku pervitinu. Hrozí jí až pětileté vězení, informoval server Zlin.cz policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Mladá žena, která je teď stíhána na svobodě pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podle zjištění policie obchodovala s více jak deseti osobami, a to v Rožnově pod Radhoštěm ale i v sousedním okrese.

Jedna etapa práce kriminalistů skončila na konci dubna. V Rožnově pod Radhoštěm zadrželi sedmadvacetiletou ženu z okresu Nový Jičín. Několik měsíců o ní a jejích obchodech s pervitinem kriminalisté shromažďovali informace. Že je stále v prodeji aktivní, prokázaly i věci, které u ní policie našla v době zadržení. Jednalo se o několik sáčků a plastovou dózu s téměř deseti gramy bílé krystalické látky. Žena měla u sebe i digitální váhu a použité injekční stříkačky.

„Kriminalisté dále zjistili, že žena má více jak deset odběratelů. Ti nakupovali v různých frekvencích od nepravidelných odběrů až po téměř každodenní obchody. Množství pervitinu při jednotlivých odběrech se pohybovalo od několika desetin gramu až po pět gramů. Cena se pohybovala do jedna a půl tisíce korun za gram. Své obchody provozovala dealerka převážně v Rožnově pod Radhoštěm, ale předání probíhala i na jiných místech okresu Vsetín a okresu Nový Jičín. Distribuci pervitinu provozovala od roku 2017 do současnosti,“ uvedl Malcharczik.

Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z něhož je žena obviněna, lze podle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody v délce až pět let.

„Kriminalistům jejich práce ale nekončí. Dále mapují obchody této ženy, která sama nikdy pervitin nevyráběla, měla ale několik zdrojů. I tyto osoby chtějí kriminalisté zjistit,“ dodal policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x