Během hokejového šampionátu si policisté ve Zlínském kraji ještě více došlápnnou na řidiče

ZLÍNSKÝ KRAJ - Policisté ve Zlínském kraji během dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali  více než dva tisíce vozidel a odhalili desítky přetupků. Zároveň prohlásili, že po dobu hokejového šampionátu zvýší dohled na silnicích, serveru Zllin.cz to sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Akce zaměřená mimo jiné na podnapilé řidiče se uskutečnila v brzkých ranních hodinách. Během pěti hodin policisté zjistili 56 dopravních přestupků, včetně 12 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. „Nejvíce nadýchal řidič v Napajedlech, a to 1,23 promile alkoholu. Je tedy podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dalším častým prohřeškem řidičů byl například špatný technický stav vozidla či nepoužití bezpečnostních pásů,“ upřesnil Jaroš.

V následujících dnech budou dopravní policisté ve Zlínském kraji provádět na vybraných komunikacích zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. „Jedná se zejména o silnice směřující ke státním hranicím se Slovenskou republikou, neboť právě tam v následujících dnech budou mířit tisíce hokejových fanoušků. Policisté se zaměří na dodržování rychlostních limitů a vyhledávání řidičů pod vlivem alkoholu,“ dodal Jaroš.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x