Kinematovlak opět vyráží na svou pouť po českých městech, jízdu ukončí ve Zlíně

ZLÍN - Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už pošestnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech, akce je součástí 59. ročníku Zlín Film Festivalu a je společným projektem festivalu a Českých drah. Od 14. až do 30. května budou v oblíbeném „kině na kolejích" promítány dětské pohádky ve 12 nádražních stanicích, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

„Start Kinematovlaku je tradičním symbolem pro veřejnost, že se Zlín Film Festival nezadržitelně blíží,“ konstatovala výkonná ředitelka festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že po čase svou jízdu kinematovlak nezačíná ve Zlíně, ale v Mikulově. „Zde také festival začátkem června ukončíme Mikulovskými ozvěnami Zlín Film Festivalu,“ doplnila Záhorová.

Svoji trasu vlak odstartuje 14. května a z Mikulova poputuje dále do Znojma, rakouského Retzu, Kolína, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Nymburku a Brandýsa nad Labem. Na Moravě budou jeho zastávky v Olomouci, Přerově, Kroměříži a svoji cestu skončí pohádkový vlak ve Zlíně v době konání filmového festivalu.

V každém z uvedených měst Kinematovlak promítá především na hlavním vlakovém nádraží vždy od 9.00 hodin. Dopolední projekce po 30 minutách jsou určeny především dětem z mateřských škol a prvních stupňů základních škol dle předchozí rezervace. Odpoledne jsou věnována široké veřejnosti. Děti se mohou těšit na spoustu známých večerníčků z produkce České televize a dalších známých pohádek.

Kromě hlavní součástí vlaku, Kinovozu upraveného do podoby kinosálu, nechybí ani herna zvaná Vláček Hráček a Historický vagon s edukativním charakterem. V něm návštěvníci uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo a nahlédnou také do historie měst, kterými Kinematovlak projíždí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x