KAM ZA KULTUROU: Kamkoli, o víkendu se něco děje na každém kroku

ZLÍNSKÝ KRAJ - Pokud jste začali plánovat program na nadcházející víkend, vůbec vám nezávidíme. Nabídka akcí je tak pestrá a bohatá, že výběr zaručeně nebude snadný.

XII. MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÉ SYMPOZIUM DRŽKOVÁ-RUSAVA 2019 se koná od 11. do 19. května v prostorách Myslivecké chaty Grůň v Rusavě. Vernisáž děl zapojených výtvarníků se chystá na pátek 17. května na 18 hodin.

Zpívání pod hvězdami s koštem vína zažijete v pátek 17. května v Uherském Brodě. V zahradě Panského domu se těšte na folklorní soupravy z Moravy i slovenského Trenčína. Veřejným překvapením večera je Košt vína a degustace řízená someliérem Radkem Dulou. Přijďte za každého počasí, vstupné je zdarma.

Oblíbená Galerijní a muzejní noc čeká Zlín v pátek 17. května. Od sedmé večerní do půlnoci můžete navštívit zdarma expozice muzeí a galerií. www.14-15.cz.

Léto oficiálně zahájí městská kavárna Café Klášter v Napajedlích 17. května, a to muzikou pod širým nebem. První večer ve 20 hodin přijďte na dvojkoncert dreampopové čtveřice BILLOW, kterou doplní alternativní duo KALLE z Tábora. Vstupenky jsou v předprodeji v napajedelském „íčku“ za 150 Kč, na místě v den koncertu pak za 180 Kč. A kdyby náhodou padaly trakaře, koncert si vychutnáte v Klášterní kapli.

Zábavu, napětí i poučení slibují organizátoři Vsetínské noci. 17. května od 18 do 24 hodin bude ve městě připraveno 10 stanovišť, mezi kterými se můžete svézt historickými autobusy.

Další noční akce se odehraje 18. května v Rožnově pod Radhoštěm. Ve 21 hodin v Městském parku u Společenského domu odstartuje veřejný charitativní běh Night trail run. Trasa měří 7,5 km a povede přes Dřevěné městečko a okolo Jurkovičovy rozhledny.

Běhat se bude v sobotu i nedaleko Velehradu, a to v rámci 2. ročníku Běhu kolem Salaše. Startuje se na fotbalovém hřišti v šesti kategoriích, prezentace první je ve 13:30.

Úspěšný projekt Malí velcí filharmonici zavítá v sobotu 18. května na zámek v Holešově. Společný koncert vybraných žáků Základních uměleckých škol ze Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů začne v 19:30 hod.

Svůj den oslaví také Hanácké Atény. Na Hanáckém náměstí v Kroměříži totiž 18. května v 10 hodin vypukne Hanácký den. Jeho součástí bude hanácký jarmark, vystoupení dechových a folklorních souboru a další atraktivní program.

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě zve na historickou rekonstrukci slovenské svatby ze Staré Turé. 18. května od 19 hodin se podává jídlo a víno, od 20 hodin přijde na řadu vlastní svatební program. Po skončení pořadu pokračuje večer volnou zábavou. Vstupné je 100 Kč, ostatní expozice budou do 22 hodin přístupné zdarma. Akce se koná v rámci Festivalu Muzejních nocí. 

Obec Košíky si na sobotu 18. května připravila mimořádně zajímavý program – hodnocený Košt piva. Na čepu v tamní Obecnici najdete od 14 hodin prémiové ležáky hned od 24 pivovarů.

Co je Mňam gastrofest? To je festival pro vaše chuťové buňky. Domácí klobásky, valašská kyselice, hanácké vdolky budou směle konkurovat exotickým chobotnicím, ústřicím a šnekům. Na více než 50 zastávkách potkáte také italské těstoviny, mexické burrito, gruzínské chačapuri či soutěž o nejlepší Hanácký vdolek. Schválně, kolik toho stihnete mezi 10. a 22. hodinou ochutnat?

O nejlepší valašský sýr se bude soutěžit 18. května od 11 do 14 hodin v prostorách hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Vzorky sýrů od regionálních výrobců, cimbálová muzika, rady, jak snoubit víno se sýrem, a vstup zdarma – to už je dost argumentů pro hezký výlet.

Ve Velkých Karlovicích na Valašsku bude příští víkend patřit myslivcům. V prostorách místního Obecního úřadu se totiž konají Valašské dny myslivosti. Bude to velké, součástí programu budou i výstava trofejí, ukázky řemesel spojených s myslivostí, občerstvení včetně jídel ze zvěřiny, ukázka dravců, fotografická výstava, ale i folklorní vystoupení, cimbálová muzika.  

XI. Popovický jarmark řemesel se uskuteční v sobotu 18. května mez 14. a 18. hodinou v Amfíku Bukovina.

Bohatý program pro malé i velké je připravený během Dnů města Holešova až do 19. května. www.holesov.info.

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x