Zlínská radnice chystá kvůli změnám v MHD veřejné setkání

ZLÍN - Už v sobotu 1. června začne zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k Zoo Zlín a do Velíkové. Novinkám v MHD je věnována i veřejná debata, která se uskuteční v pondělí 20. května, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Na prodloužené trolejbusové lince 4 a na nové trolejbusové lince 5 budou nasazeny moderní trolejbusy Škoda 30 Tr s výkonnými trakčními bateriemi, které jim umožní opakovanou jízdu na vzdálenost až dvanácti kilometrů mimo trolejové vedení a následné dobíjení baterií, když se trolejbus opět vrátí pod trolej. První dva takové trolejbusy Dopravní společnost Zlín – Otrokovice úspěšně vyzkoušela zejména v nezatrolejovaných úsecích linek 11 a 12 v oblasti Želechovic nad Dřevnicí, Příluků a Lužkovic.

„Během prvního čtvrtletí letošního roku dopravní společnost pořídila dalších sedm nových čtyřdveřových nízkopodlažních bateriových trolejbusů s klimatizací. Pro jejich nákup byla využita 85procentní dotace Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Tato investice dosáhla výše 93,73 milionu korun, EU poskytla dotaci 79,67 milionu korun. Zbytek zaplatila ze svých prostředků Dopravní společnost Zlín – Otrokovice,“ doplnil Dvořák.

Všem novinkám v MHD bude věnována veřejná debata, kterou pořádá zlínská radnice v pondělí 20. května. Uskuteční se od 17.00 hodin v obřadní síni radnice na náměstí Míru.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x