Na zimní olympiádu dětí a mládeže může za Zlínský kraj vyrazit až 135 lidí

ZLÍNSKÝ KRAJ - Účast reprezentace Zlínského kraje na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2020 schválili krajští radní. Hry se uskuteční v Karlovarském kraji v termínu od 19. do 24. ledna 2020 a výprava Zlínského kraje může čítat až 135 členů, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Pro mladé sportovce je možnost zúčastnit se této akce jednak velkou motivací, ale zároveň je to pro ně i velmi cenná zkušenost. Řada z nich zde nastartuje svou úspěšnou sportovní kariéru a někteří se o několik let později dostanou i na klasickou olympiádu. Zapojení našich mladých sportovců do této soutěže proto jednoznačně podporujeme,“ řekl Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.

Na olympiádě v Karlovarském kraji se v lednu příštího roku bude soutěžit v tradičních zimních sportech, jako jsou alpské a běžecké lyžování, biatlon, snowboarding, lední hokej, krasobruslení nebo rychlobruslení, ale na programu budou také šachy, karate i jedna umělecká disciplína – hra na elektronické klávesové nástroje.

Zlínský kraj se zimních i letních olympiád dětí a mládeže pravidelně účastní již od roku 2003, kdy je začal Český olympijský výbor organizovat ve spolupráci s jednotlivými kraji. Zlínský kraj pořádal na svém území olympiádu dětí a mládeže již dvakrát: v roce 2008 zimní a v roce 2013 pak letní variantu této soutěže.

Účast krajské reprezentace organizačně zabezpečuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x