Muž se rozhodl ugrilovat maso na hořícím odpadkovém koši, přijde ho to pěkně draho

ZLÍN - Pořádně draho přijde osmapadesátiletého muže z Uherskohradišťska jeho nápad ugrilovat si ve Zlíně maso na odpadkovém koši, který předtím zapálil. Nápad se mu prý zrodil v hlavě poté, co zjistil, že hospoda, ve které se chtěl najíst, má zavřeno, serveru Zlin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Muž podle svých slov chtěl ukojit svůj hlad v hospodě ve zlínské části Malenovice. Podnik ale byl zavřený, což ho nezaskočilo a rozhodl se vyřešit nastalou situaci po svém. Přímo před zavřenou hospodou u kostela zapálil odpadkový koš. Když strážníci dorazili na místo, nevěřili vlastním očím. „U hořící popelnice stál muž, který měl na pánvičce maso, které se snažil na ohni tepelně upravit, aby bylo vhodné ke konzumaci,“ konstatoval Janík.

Muž se snažil strážníkům vysvětlit, že se v hospodě chtěl původně najíst, ale když zjistil, že je zavřeno, rozhodl se maso před podnikem připravit svépomocí. „Naštěstí“ měl u sebe grilovací pánev, maso i další ingredience a jediné, co mu chybělo, byl zdroj tepla. „Tuto drobnost vyřešil právě zapálením obsahu kovového odpadkového koše, na němž se pustil do grilování. Hlídce uvedl, že mu rozdělání ohně v odpadkovém koši připadlo jako dobrý nápad, protože se mu jeho konstrukce zdá k takovému účelu vhodná. Byl rovněž přesvědčen, že nezpůsobil žádnou škodu, protože koš byl plechový a seškvařená povrchová barva nestojí za řeč,“ řekl Janík. Jiného názoru byl ovšem provozovatel daného podniku a majitel popelnice v jedné osobě. Ten se nejenže neztotožnil s tvrzením, že seškvařená barva nestojí za řeč, ale vyčíslil způsobenou škodu na téměř 1 300 Kč.

„Improvizovaná příprava oběda tak nakonec vyjde kulinářského mistra dráž, než kdyby si jej dopřál v luxusní restauraci. Vedle náhrady způsobené škody jej totiž čeká v řízení o přestupku také pokuta za poškození cizího majetku,“ dodal Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x