Otrokovická Charita hledá dobrovolníky pro potravinovou sbírku

OTROKOVICE - Již tuto sobotu 18. května se uskuteční první jarní ročník Sbírky potravin a Charita Otrokovice v této souvislosti hledá dobrovolníky. Serveru Zlin.cz to řekla sociální pracovnice Veronika Slaměnová.

Dobrovolníci z řad veřejnosti i zaměstnanců budou tentokrát připraveni přijímat potravinové dary pro otrokovickou organizaci v místním Lidlu, a to v čase od 8.00 do 18.00 hodin.

U příležitosti letošní jarní Sbírky potravin mohou lidé darovat potřebným trvanlivé potraviny a drogerii pro každodenní použití. „Vítány jsou především kvalitní potraviny, ale i například sladkosti pro děti. Zájemci mohou zakoupit různé těstoviny, rýži, konzervy, čaje či sirupy, ale i dětskou výživu, přesnídávky či piškoty. Z drogistického zboží jsou vhodné například prací prášky, zubní pasty, kartáčky, potřeby na holení nebo dětské pleny,“ upřesnila Slaměnová.

Darované potraviny a drogistické zboží posléze poputují do jednotlivých služeb Charity Otrokovice, která pomáhá zejména seniorům, matkám samoživitelkám a rodinám s dětmi, postiženým či lidem bez domova a v nouzi.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x