Hejtman představil premiérovi projekt nové nemocnice

ZLÍNSKÝ KRAJ – Projekt nové krajské nemocnice představil ve středu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek premiérovi Andreji Babišovi u příležitosti slavnostního otevření nové magnetické rezonance v Kroměřížské nemocnici. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Přítomen tomuto aktu byl i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Cestou do Zlína pak hejtman oběma ukázal také pozemky v Malenovicích, které kraj vykoupil a na nichž se má nová nemocnice postavit.

„S hejtmanem Čunkem jsme hovořili o možnostech financování nové zlínské nemocnice. Stavět na zelené louce se může na první pohled jevit jako nákladné, ale ve finále návratnost může být velice zajímavá. Podobný projekt plánuje také primátor Prahy a ten zlínský by mohl být pro Prahu inspirací,“ uvedl trestně stíhaný premiér.

„Zpracovaný investiční záměr nové nemocnice jsme předložili ke kontrole ministerstvu financí, aby zhodnotilo reálnost financování a dopady na krajský rozpočet. Chceme všechny otevřeně informovat, aby se přesvědčili, že situaci máme pod kontrolou a investici bezpečně zvládneme,“ řekl hejtman Čunek.

Novou nemocnici chce kraj ve Zlíně-Malenovicích postavit do roku 2025. Náklady jsou vyčísleny na 7,9 miliard korun. Zlínský kraj chce na projekt dát 3,9 miliardy korun, na tři miliardy si chce vzít úvěr a jednu miliardu zaplatí nemocnice. Roční splátku úvěru ve výši kolem 200 milionů korun pokryje navíc nájem, který bude nemocnice platit kraji.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x