Zlínský filmový festival bude mít část programu opět i v Otrokovicích

OTROKOVICE - I v Otrokovicích se mohou děti těšit na filmy, které budou promítány v Otrokovické Besedě v rámci 59. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival, který se uskuteční ve dnech 24. května až 1. června. Vstup na veškeré akce konané v Otrokovicích budou pro návštěvníky zcela zdarma, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

Pro děti otrokovických základních a mateřských škol budou v dopoledních hodinách promítány zahraniční a české filmy s dobrodružnou tematikou, neboť letošním mottem Zlín Film Festivalu je Poznávej a objevuj.

Jednou z vyhledávaných každoročních událostí je Den otevřených dveří v Městské televizi Otrokovice, který se koná ve středu 29. května od 10.00 do 14.00 hodin. „Zájemci se mohou seznámit se zázemím malé regionální televize, vyzkoušet si práci s kamerou a podívat se, jak to funguje ve studiu,“ popsal Michal Kratochvíl, redaktor Městské televize Otrokovice.

Zlínský festival myslí také na dospělé diváky. Stejně jako v uplynulých letech si mohou diváci užít letní kino. V sobotu 25. května ve 21.00 hodin mohou návštěvníci v parku u Městské polikliniky Otrokovice zhlédnout film Po čem muži touží.

Město Otrokovice spolupracuje se Zlín Film Festivalem řadu let. „Cílem je oslovit a zprostředkovat filmy co nejširšímu počtu dětí, a proto je část produkce každoročně přesunuta i do našeho města. Otrokovická radnice každoročně vyčleňuje finanční prostředky, které poskytuje organizátorům tohoto významného mezinárodního festivalu pro děti a mládež,“ dodala Stehlíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x