KAM ZA KULTUROU: Tento týden zpestří folklór i rytířská klání

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nabídka akcí a aktivit v tomto týdnu na Východní Moravě bude opět pestrá, můžete vybírat od cimbálu až po street art.

Valašským Meziříčím budou od 22. do 26. května znít tóny cimbálu.  Proběhne zde další ročník Mezinárodního festivalu cimbálu, který pořádá Cimbálová asociace České republiky ve spolupráci se Základní uměleckou školou Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí pod záštitou města Valašské Meziříčí, Zlínského kraje a Ministerstva kultury ČR. Součástí festivalu je interpretační soutěž čtyř věkových kategorií pro české i zahraniční cimbalisty. Festival probíhá na více místech ve městě.

Večer a noc v pátek 24. května bude patřit Noci kostelů. Ve Zlínském kraji se do této celostátní akce zapojilo 86 kostelů, kaplí či modliteben. Návštěvníci se mohou zúčastnit připravených prohlídek a akcí, jako je vystoupení slovenské kapely Lámačské Chvály ve Zlíně či promítání filmu Saši Dlouhého z festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti spolu s Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti připravili na 24. května 2019 noc plnou zážitků a překvapení s podtitulem Od Venuše ke street artu.  Od 16.30 do 23.59 hodin proběhne řada akcí pro děti a dospělé.

V Napajedlích na Zlínsku se můžete 24. května od 18 hodin zapojit do Rytířské muzejní noci. Můžete se těšit na průvodce v kostýmech i na speciální program na nádvoří Nového Kláštera, kde si děti i dospělí vyzkouší souboj s mečem, šerm, střelbu z historických zbraní a pasování na rytíře.

Proslulá Jízda králů ve Vlčnově se uskuteční od 24. do 26. května 2019. Nedělnímu průvodu královské družiny a krojovanému průvodu předchází celá řada akcí, včetně vystoupení folklorních souborů, jarmarku, předání vlády králů. Samotná Jízda králů je plná pestrobarevných krojů a koňských ozdob, zpěvu, hudya, lokálních dobrot a skvělého vína, vlčnovská jízda je jedinečná tím, že chlapci na koni jedou v královské družině pouze jednou za život. Jízda králů ve Vlčnově je od roku 2011 zapsána na seznamu UNESCO jako nehmotné dědictví lidstva.

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz nebo v akcích na Zlin.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x