Na sídlišti Louky bude opravený další chodník

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Vloni na podzim opravilo město Uherské Hradiště za půl druhého milionu chodník spojující sídliště Louky a Markov v Jarošově. Nyní se zde občané dočkají další rekonstrukce chodníku, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jan Pášma.

Předmětem oprav bude stávající chodník z betonové dlažby souběžný s bytovým domem č. p. 430 – 472 na sídlišti Louky v části města Jarošov.

Chodník bude rozebrán, včetně vytrhání záhonových obrub a odtěžení nevyhovujícího podloží. Pak budou osazeny nové záhonové obruby ve sjednocené šířce chodníku dva metry. Důvodem této šířky je zejména přesah parkujících vozidel nad chodník. Nakonec dojde k uložení nových konstrukčních vrstev ze štěrkodrti a k zadláždění chodníku zámkovou dlažbou.

„Postupujeme podle pasportu komunikací a chodníků v Uherském Hradišti, zmíněný úsek chodníku je ve špatném stavu a rekonstrukci si rozhodně zaslouží,“ potvrdil místostarosta města Jaroslav Zatloukal. Ve výhledu jsou opravy chodníků například v ulici Lechova či na Palackého náměstí.

Oprava chodníku na sídlišti Louky vyjde na 1,2 milionu korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x