Na Svatém Hostýně se uskuteční výstava na podporu unikátních kostelů na Broumovsku

SVATÝ HOSTÝN - V pondělí 20. května ve 13.00 hodin bude v Jurkovičově sále na Svatém Hostýně zahájena vernisáž fotografické výstavy Tempus fugit (Čas utíká), která pojednává o unikátním souboru barokních kostelů Krištofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferových. Server Zlin.cz o tom za organizátory informovala Miroslava Krumpolcová.

Výstavu společně organizuje senátorka Šárka Jelínková, europoslankyně Michaela Šojdrová, Matice svatohostýnská a Římskokatolická farnost – děkanství Broumov. „Svatý Hostýn patří k nejnavštěvovanějším poutním místům naší vlasti. Jsem ráda, že výstava může právě na Hostýně poukázat na naléhavost pomoci při zachráně unikátních barokních kostelů v pohraničí, na Broumovsku,“ řekla iniciátorka výstavy Šárka Jelínková. 

Europoslankyně Michaela Šojdrová k výstavě dodala: „Ráda jsem se zapojila do organizace výstavy. Skupina unikátních barokních kostelů, postavených před 300 lety na Broumovsku, představuje i v rámci Evropy unikátní soubor církevních staveb, vzácné historické dědictví České republiky.“

Výstava potrvá do 13. června letošního roku a během května je ke zhlédnutí v sobotu či v neděli od 9.30 do 15.30 hodin. V červnu pak od úterý až do neděle ve stejném časovém rozmezí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x