Policistům se ve Zlíně podařilo dopadnout dva lupiče přímo při činu

ZLÍN - Policisté zahájili trestní stíhání dvou mužů (24 a 28 let) ze Zlína, oba zadrželi přímo při loupeži. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté muže obvinili ze spáchání trestného činu krádež, mladšího z nich obvinili navíc ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladšímu z mužů, který má v rejstříku trestů šest záznamů, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let, stíhaný je vazebně. Starší z lupičů je stíhaný na svobodě, v rejstříku trestů má jeden záznam, v případě odsouzení mu hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

„Mladší z mužů se dopouští trestné činnosti od svých jednadvaceti let, trestaný byl za pouhé tři roky celkem šestkrát, a to za výtržnictví a krádeže, ovšem podmíněnými tresty odnětí svobody. Nyní je obviněný z toho, že se koncem loňského roku vloupal pootevřeným oknem do rodinného domu ve Zlíně, odkud odcizil různé druhy nářadí a elektroniku za sedm tisíc korun, začátkem března se vloupal do stavební unimobuňky, kde ukradl stavební nářadí v hodnotě 40 tisíc korun, v dubnu vnikl po rozbití okna do zaparkovaného vozidla ve Zlíně, odkud odcizil peněženku s téměř sedmi tisíci korunami a platební kartou,“ upřesnila Kozumplíková.

Společnými silami se oba muži vloupali nejprve začátkem května do objektu firmy ve Zlíně, kde vypáčili vstupní dveře i dveře od kanceláře, odkud odcizili skořepinové helmy, nové pracovní i společenské oděvy a plechovou příruční pokladnu s finanční hotovostí 22 tisíc korun. Celkově firmě způsobili škodu za 33 tisíc korun.

Osudným se jim však stalo vloupání do garáže ve Zlíně, k němuž se odhodlali 13. května dopoledne. „Páčidlem vytrhli krycí lištu i zámek vrat a vnikli dovnitř v úmyslu odcizit motocykl. Tady však byli bezprostředně po vloupání zadrženi policisty z prvosledové hlídky, kteří je převezli do policejní cely, odkud putoval mladší z nich přímo do vazební věznice,“ doplnila Kozumplíková s tím, že oba muže kriminalisté prověřují pro další majetkovou trestnou činnost. Jejich trestní stíhání tak bude pravděpodobně rozšířeno o další skutky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x