Zájemci se mohou už nyní registrovat do cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice

OTROKOVICE - V pořadí čtvrtý ročník silniční hobby cyklojízdy Dubnica nad Váhom - Otrokovice se uskuteční 23. června. Zájemci se mohou zaregistrovat již nyní prostřednictvím webových stránek Otrokovic nebo e-mailu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková s tím, že termín uzávěrky přihlášek je stanoven do 20. června.

„V neděli 23. června v 7.00 hodin ráno odjedou cyklobusy se zaregistrovanými účastníky od budovy městského úřadu č. 1. na startovní čáru. Bylo by vhodné, aby se účastníci začali sjíždět kolem 6. hodiny, abychom zajistili nakládku kol a dodrželi avizovaný odjezd. V Dubnici nad Váhom bude jízda odstartována v 9.15 hodin,“ uvedl David Ambroz z odboru školství a kultury, který se podílí na organizaci celé akce. Na startu obdrží každý cyklista startovní číslo, čip a mapu trasy. Na trase budou připraveny tři občerstvovací stanice s nápoji. V cíli u hotelu Baťov – Společenský dům už bude na každého čekat porce guláše, nápoj a každý obdrží pamětní list se svým jménem, délkou trasy a přesným časem, za který stanovenou trasu ujel.

„Kromě dopravy pro cyklisty a jejich kol do slovenské Dubnice nad Váhom bude zajištěna také zdravotní služba. Doprovodné vozidlo, které pojede na trase, mohou využít ti, kterým případně dojdou síly,“ ubezpečil David Ambroz.

Cyklistický den dělí několik závodů. Hobby jízda je součástí 56. ročníku Medzinárodních dní cyklistiky, které pořádá Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom pod záštitou primátora partnerského města Dubnica nad Váhom Petera Wolfa a starostky města Otrokovice Hany Večerkové.

Zatímco závodníci U19 odstartují z Dubnice na Váhom v 9.00 hodin, hobby cyklisté vyjedou o 15 minut později a pojedou stejnou trasou. Dalším závodem U19 je odpolední kritérium, které se uskuteční v 15.30 hodin na Baťově kolem hotelu Společenský dům. „Pro fanoušky je připraven zábavný program a dorazí významní hosté,“ dodal David Ambroz.

Popis trasy:  Dubnica nad Váhom – Bolešov – Borčice – Nemšová – Horné Srnie – přejedou státní hranice – Svatý Štěpán – Brumov-Bylnice – Štítná nad Vláří-Popov – Jestřabí – Slavičín – Petrůvka – Luhačovice – Biskupice – Kaňovice – Hřivínův Újezd – Doubravy – Bohuslavice u Zlína – Salaš – Oldřichovice – Pohořelice – Napajedla – Žlutava – Bělov – Otrokovice (hotel Spol. dům).

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x