V soutěži sýrů nejvíce zabodoval u poroty i veřejnosti kravský sýr s česnekem

VELKÉ KARLOVICE - Kravský sýr s česnekem od Ludmily Rohelové z Valašského Meziříčí se stal vítězem tradiční soutěže O nejlepší valašský sýr, která se konala uplynulý víkend ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Při letošním devátém ročníku porotci posoudili rekordních 33 vzorků sýrů. Své produkty přijeli do Velkých Karlovic předvést regionální výrobci z řad zástupců farem, ale i drobných zemědělců, kteří vyrábějí spíše pro sebe a své známé.

„Letos se sešly především sýry kravské a kozí. Všechny byly výborné, což ocenili i návštěvníci, kteří se nakonec v hlasování veřejnosti přiklonili ke stejnému vzorku jako porota. Vítězka Ludmila Rohelová stejným způsobem zaujala i loni, kdy u poroty i návštěvníků vyhrála také, pro změnu s kravským sýrem ořechovým,“ uvedla ředitelka pořádajícího Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

Do poroty soutěže jako host usedl i sexuolog Radim Uzel, který měl shodou okolností ve stejný den v Lanterně večerní besedu s návštěvníky. Atmosféru zpříjemnila cimbálová muzika a hosté si také mohli vyzkoušet, jak se k sýrům kombinují vína.

Výsledky Soutěže o nejlepší sýr 2019

  • 1. místo – Ludmila Rohelová, Valašské Meziříčí – sýr kravský čerstvý s česnekem
  • 2. místo – Anastasiya Malinová, Hošťálková – sýr kravský s koprem
  • 3. místo – Anna Vašutová, Velké Karlovice – sýr kravský uzený
  • 4. místo – farma Menšík, Kunčice pod Ondřejníkem – sýr kravský Ondráš
  • 5. místo – Lenka Válková, Velké Karlovice – sýr kozí čerstvý
  • 5. místo – Jiří Ježík, Nový Hrozenkov – sýr 60% ovčí a 40% kravský

Hlasování veřejnosti:

  • Ludmila Rohelová, Valašské Meziříčí – sýr kravský čerstvý s česnekem

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x