O voličský průkaz do eurovoleb je třeba zažádat nejpozději do středy

OTROKOVICE - Už tento týden se v České republice uskuteční volby do Evropského parlamentu. O volební průkaz mohou zájemci osobně požádat nejpozději do středeční 16. hodiny, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v pátek 24. května od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu 25. května 2019 od 08.00 hodin do 14.00 hodin.

„V Otrokovicích se volí ve 13 volebních okrscích, respektive volebních místnostech,“konstatovala Stehlíková. Každý volič je dle místa svého trvalého pobytu zařazen do jedné z nich. Kde volit se občan dozví z Oznámení o době a místě konání voleb zveřejněném na úřední desce MěÚ Otrokovice z výlepových ploch města. Informaci získá také z doručovací obálky, ve které obdrží hlasovací lístky. „Roznos hlasovacích lístků právě probíhá a každý občan by měl mít nejpozději do úterý 21. května ve schránce obálku se štítkem a adresou své volební místnosti. Společně s hlasovacími lístky obdrží volič i informaci o způsobu hlasování,“ informoval Marcel Nemček, který má v Otrokovicích volby na starosti. Dále upozornil, že si občané Otrokovic, kteří mají úřední adresu, mohou hlasovací lístky vyzvednout na podatelně Městského úřadu Otrokovice, případně ve dnech voleb přímo ve volební místnosti.

Pokud volič předem ví, že nebude moci hlasovat ve svém volebním okrsku, má možnost nejpozději do středy 22. května do 16.00 hodin požádat osobně na oddělení evidence obyvatel o vydání voličského průkazu. Tento průkaz opravňuje voliče ve dnech voleb k hlasování v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky.

Pokud se volič ze zdravotních důvodů nemůže do volební místnosti dostavit, může okrskovou volební komisi požádat o využití přenosné volební schránky. Komise voliče navštíví v místě jeho trvalého pobytu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x