Oprava opěrné zídky ve Valašských Kloboukách spěje ke konci

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Kompletní obnova Kramolišovy ulice na Starém městě ve Valašských Kloboukách přikročí ke své poslední třetině. Nový povrch místní komunikace a energeticky úsporné veřejné osvětlení už mají oba krajní úseky, a tak nyní přichází na řadu středová část lokality, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Lenka Zvonková.

Práce započnou v tomto týdnu rekonstrukcí kamenné zídky, která podpírá a stabilizuje svah. Po jejím vystavění dojde k opravě komunikace vedoucí k horní řadě rodinných domů a k finalizaci asfaltového povrchu v posledním úseku ulice.

„Zídka je ve špatném technickém stavu, a proto jsme se v rámci zásadní obnovy celé ulice rozhodli pro její demontáž a opětovné zhotovení z železobetonu, který bude podle požadavků památkářů obložen pískovcovým kamenem. Náklady na tyto stavební práce byly vyčísleny na 3,1 milionu korun a za dalších 552 tisíc korun opravíme komunikaci, která vede v horní pasáži nad zídkou,“ řekla starostka Eliška Olšáková. „Využili jsme také vhodného programu Ministerstva pro místní rozvoj a podali jsme žádost o dotaci, jejíž výsledky bychom měli znát v nejbližších týdnech,“ dodala.

Zahájení třetí etapy rekonstrukce Kramolišovy ulice s sebou opět přinese i dopravní uzavírku, obyvatelé lokality však budou mít příjezd umožněn. Zídka bude hotová do konce srpna, poté se stavební práce zaměří na povrchy obou komunikací. Současně se zídkou bude nově zhotoven také sousedící přístřešek pro nádoby na odpad.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x